Kilometry Dobra. Przyłącz się do akcji w szczytnym celu

23 Maj

Od 1 marca Fundacja „Sprawni Inaczej” aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kilometry Dobra. Celem jest zebranie środków na zakup windy dla osób z ograniczeniami ruchowymi, które uczestniczą w Warsztatach Terapii Zajęciowej. 31 maja (niedziela) w Parku Reagana odbędzie się piknik rodzinny który będzie jednocześnie finałem akcji w Gdańsku.

Od 1 marca do chwili obecnej w ramach akcji Kilometry Dobra dzięki firmom i instytucjom, które wsparły inicjatywę oraz niesamowitemu zaangażowaniu wolontariuszy ze szkół
w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim oraz Stowarzyszeniu „Podaj Rękę” zebrano na zakup windy około 20.000zł. Koszt jej zakupu i montażu wynosi 67.000zł.

W niedzielę 31 maja, w przeddzień Dnia Dziecka w Gdańsku Brzeźnie, na terenie Parku Ronalda Reagana odbędzie się Wielki Finał Akcji Kilometry Dobra. W godzinach 11-17ta na wszystkich odwiedzających czekają wyjątkowe atrakcje. Pokazy udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Stowarzyszenia Grupa Ratownicza ALFA oraz porady logopedy – psychologa dziecięcego Iwony Stawickiej-Bobrowskiej.

Doświadczeni animatorzy poprowadzą warsztaty dla dzieci: z czerpania papieru, lepienia z gliny, zaplatania ukraińskich warkoczy, robienia bransoletek, szycia maskotek, malowania twarzy. Atrakcją będą również warsztaty plastyczne, w tym robienia obrazków z wosku i gwaszu. Dla najmłodszych, lubiących ruch Fundacja „Sprawni Inaczej” przygotowała mini olimpiadę sportową i zabawy z chustą animacyjną. Dla nieco starszych dzieci zainteresowanych otaczającym je światem eksperymenty chemiczne poprowadzą naukowcy z firmy Młody Naukowiec.

piki

Dbamy nie tylko o ducha, ale i o ciało – mówi Justyna Rogińska Prezes Fundacji „Sprawni Inaczej”. Na pikniku będzie można spróbować wspaniałości z grilla przygotowanych przez Fundację Słoneczne Wzgórze oraz pysznego chleba ze smalcem przygotowanych przez uczniów ZSZ nr 1 im. Stefana Batorego. Dodatkowo odwiedzi nas znany food truck Rocotillo. Przy pięknej słonecznej pogodzie serca uczestników Pikniku podbije zapewne strefa relaksu i słodkiego leniuchowania gdzie planujemy postawić około 30 leżaków – dodaje Rogińska.

Warto jednak pamiętać, że Piknik to również miejsce i czas podsumowania prowadzonej w Trójmieście i okolicach od 3 miesięcy akcji Kilometry Dobra. Od godziny 11 do 17tej będzie można przykleić do specjalnej taśmy przyniesione z sobą złotówki w ogrodzonej strefie Kilometrów Dobra lub wrzucić pieniądze do czerwonych puszek, które będą przy każdym stoisku. Wielką atrakcją będzie również loteria fantowa w której każdy los wygrywa. Los będzie kosztować 5 złotych i jest ich tylko 600 – z uśmiechem mówi Justyna Rogińska. – Wśród nagród są kosmetyki firmy Le Petit Marseillais, słodkości od Dr. Oetker, wiktuały z Delikatesów U Hiszpana, voucher na weekend w Hotelu Bazuny oraz niespodzianki ufundowane przez Bank Zachodni WBK, Klubogalerię Bunkier, Energę czy GWIK – zachęca.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Pani Danuta Wałęsa.

Informacje organizacyjne:
Kiedy?  31 maja 2015, w godz. 11:00-17:00
Gdzie? Park Ronalda Reagana w Gdańsku Brzeźnie (koło placów zabaw dla dzieci)

Strona gdzie można sprawdzić stan konta Kilometrów Dobra Fundacji „Sprawni Inaczej”: http://www.kilometrydobra.pl/sprawniinaczej/darczyncy/

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.