,,Kadry” w Krzywym Domku

18 Maj

Sopockie Towarzystwo Naukowe oraz Krzywy Domek w Sopocie zapraszają w środę 20 maja na wernisaż wystawy fotografii morskich i polarnych „Kadry”. Ich autorami są pracownicy naukowi Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk.

Słowo „kadry” w tytule wystawy ma tym razem podwójne znaczenie. Chodzi bowiem nie tylko o pojęcie z dziedziny fotografii, ale również o jej autorów. Prezentowane prace to bowiem dzieła kadry naukowej sopockiego Instytutu Oceanologii.

Nasze projekty badawcze w wielu przypadkach wiążą się z dalekimi wyjazdami, w tym zwłaszcza na zimną Północ. Piękno tamtejszego krajobrazu praktycznie każdego zachęca do fotografowania. Cieszymy się, że możemy podzielić się tymi wrażeniami z mieszkańcami Sopotu w tak łatwo dla nich dostępnym miejscu – mówi prof. Tymon Zieliński, prezes Sopockiego Towarzystwa Naukowego i jednocześnie pracownik Zakładu Dynamiki Morza IO PAN.

Wernisaż wystawy, z udziałem autorów zdjęć, odbędzie się w środę 20 maja o godz. 18 w Alei Franciszka Walickiego (parter Krzywego Domku, najbliższe wejście od ul. Bohaterów Monte Cassino). Fotografie będą natomiast prezentowane jeszcze przez miesiąc.

Aleja Franciszka Walickiego to naturalny łącznik pomiędzy Monciakiem a ulicą Haffnera, a jednocześnie pasaż prowadzący do wielu lokali handlowych i usługowych. Dzięki temu jest też świetnym miejscem do organizacji wystaw, do czego zapraszamy także inne zainteresowane organizacje. Trwająca od ubiegłego roku współpraca z STN pokazuje, że Krzywy Domek jest otwarty na potrzeby organizacji społecznych i potrafi realizować z nimi wspólne projekty – podkreśla Piotr Woronkowicz, dyrektor obiektu.

kadry

Wystawa „Kadry” jest częścią projektu Mieszkam nad Morzem, przygotowanego w ramach międzynarodowego Programu Sea for Society. Projekt Sea For Society – Morze dla Społeczeństwa jest realizowany w ramach w ramach 7. Programu Ramowego Komisji Europejskiej, w tematyce „Nauka dla Społeczeństwa”.

Wernisaż rozpocznie się krótką opowieścią o badaniu mórz, oceanów i Arktyki w wykonaniu profesora Jana Marcina Węsławskiego z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Organizatorzy przygotowali też dodatkową niespodziankę dla miłośników fotografii. Prezentowane na wystawie prace będą mogli zdobyć w konkursach organizowanych na facebookowym profilu Krzywego Domku.

„Kadry”, wernisaż wystawy, 20 maja, godz. 18, Krzywy Domek, ul. Bohaterów Monte Cassino 53 (parter). Wstęp wolny.

Fot.tyt.: Agata Weydmann

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.