Jesień należała do Odważnych

12 Gru

8 tysięcy poradników, setki przebadanych mężczyzn, warsztaty, atrakcje i jeden wspólny cel – zaszczepienie praktyki samobadania, aby wygrać z rakiem jądra! Właśnie zakończyła się tegoroczna edycja kampanii Odważni Wygrywają.

Konferencje, pokazy samobadania, bezpłatne badania USG jąder to tylko niewielka część ogólnopolskiej kampanii na rzecz profilaktyki raka jądra – Odważni Wygrywają. Wydarzenie organizowane przez Fundację Gdyński Most Nadziei od kilku lat przyciąga uwagę mediów, sponsorów, a przede wszystkim mężczyzn, którym zależy na własnym zdrowiu.

W ramach tegorocznej edycji 8 tysięcy poradników dla mężczyzn trafiło do 400 poradni urologicznych na terenie Polski. Co jednak najważniejsze, w ramach bezpłatnych badań USG przebadało się 170 mężczyzn w wieku 17–40 lat. Całe szczęście u nikogo nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Nie były to jednak jedyne bezpłatne badania, z których można było skorzystać. Również w ostatni weekend listopada podczas eventu „Widzisz różnicę?” w CH Riviera (pomiary cukru i ciśnienia) przebadanych zostało 350 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty nt. samobadania. Wzięło w nich udział 794 uczestników.

Kampania Odważni Wygrywają dotycząca profilaktyki nowotworowej wśród bardzo młodych mężczyzn, zainicjowana w Gdyni w 2009 roku spowodowała, że jesteśmy miastem wiodącym pod względem edukacji w tym zakresie. A to główny cel, który chcieliśmy osiągnąć. Dzięki współpracy z dziewięcioma ośrodkami medycznymi udało się przebadać 170 mężczyzn wykonując im bezpłatne USG jąder. Najczęściej na te badania zgłaszają się osoby, które profilaktycznie chcą ten proces przejść. Podczas wizyt nie wykryto żadnych zmian nowotworowych – mówi Małgorzata Marmajewska, prezes Fundacji Gdyński Most Nadziei.

Wśród atrakcji tegorocznej edycji znalazły się m. in.: trening sprawnościowy z żołnierzami JW Formoza, sparing z koszykarzami Asseco Gdynia, ćwiczenia z rugbystami Arki Gdynia, bezpłatne pomiary cukru i ciśnienia w CH Riwiera. W listopadzie w szesnastu trójmiejskich restauracjach pojawiły się wyjątkowe Odważne Dania, ze sprzedaży których część dochodu przeznaczona była na cele kampanii. Dla Odważnych wydany został również wyjątkowy kalendarz-cegiełka „Odważni dla Odważnych”, prezentujący komandosów Formoza w akcji!

Akcja z roku na rok zatacza coraz większe kręgi i w roku bieżącym dołączyły do niej takie miasta jak: Kalisz, Toruń, Sosnowiec, Wrocław, Zamość i Białystok.

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra Odważni Wygrywają zainicjowana i realizowana przez Fundację „Gdyński Most Nadziei” od 2009 roku to unikatowy w skali Polski projekt. Jego celem jest zbudowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka męskiego samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która potrafi uratować życie. Rak jądra jest najczęściej diagnozowanym nowotworem w grupie mężczyzn między 17 a 35 rokiem życia, jednocześnie, przy wczesnym wykryciu, jego wyleczalność sięga nawet 100 %.

Aktywność Fundacji prowadzona jest we współpracy z Miastem Gdynia – nieprzerwanie od 2006 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek.

Więcej informacji na stronie: odwazni.com/.

Fot.tyt.: Zakończenie kampanii Odważni Wygrywają – edycja 2017 // mat.prasowe.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.