Jedziemy do Meksyku! – warsztaty podróżnicze dla dzieci

30 Sie

We wrześniu obieramy kierunek na zachód i wędrujemy aż do Meksyku! Kolejne warsztaty podróżnicze w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, które odbędą się 1 września, pozwolą małym odkrywcom poznać kulturę i zwyczaje państwa Ameryki Środkowej, a wszystko to w formie zabaw i zajęć manualnych. Wstęp bezpłatny!

Dzieci, które spędzają ostatnie dni wakacji w mieście mogą liczyć na wiele atrakcji, a nawet przenieść się na kilka godzin do… Meksyku! Już 1 września mali goście Centrum Handlowego Auchan Gdańsk wezmą udział w warsztatach podróżniczych, które połączą ich ulubione rozrywki i zapoznają z kulturą i ciekawostkami odległego kraju.

W trakcie warsztatów podróżniczych dzieci poznają meksykańskie zwyczaje, symbole i wybrane elementy sztuki. Prowadzący będą zwracać uwagę na barwność kraju, która jest widoczna nie tylko w codziennym życiu, ale również w tradycjach, krajobrazie, a nawet historii państwa. Na zajęciach manualnych maluchy korzystając z kolorowego papieru, cekinów i farb stworzą meksykańskie maski oraz tradycyjne figurki zwane „alebrijes”. Uczestnicy spotkania będą mieć okazję przymierzyć oryginalne, wielkie meksykańskie sombrero. Adiós!

Wakacyjne warsztaty podróżnicze dla dzieci odbędą się 1 września w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.