Jedziemy do Holandii!

8 Lip

Wakacyjne wojaże rozpoczyna wycieczka do Holandii! Podróżnicze warsztaty, które odbędą się 13 lipca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, pozwolą małym odkrywcom poznać kulturę i zwyczaje jednego z państw Beneluksu. Wstęp bezpłatny!

Kolorowe tulipany, wszechobecne rowery, tysiące wiatraków i zabawne drewniaki to tylko niektóre z ciekawostek kojarzonych z Holandią. Warsztaty z cyklu „Mali podróżnicy” w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk zapewnią moc rozrywek dla dzieci o różnorodnych upodobaniach.

W programie wydarzenia przewidziano warsztaty tworzenia wiatraków, zajęcia językowe oraz podróżnicze podchody.

Uczestnicy zajęć będą wędrować „palcem po mapie”, odkrywając fakty i mity związane z Holandią, a w podróż tradycyjnie zabiorą dzieci mali podróżnicy: Lola, Mela i papuga Kiko. Maluchy poznają tradycję obchodów święta narodowego Holandii – „Koningsdag”, czyli Dnia Króla, a także dowiedzą się, dlaczego pomarańczowy jest symbolem państwa. Nie zabraknie gier i zabaw nawiązujących do tradycji Holendrów.

Zdobyta wiedza i umiejętności będą sprawdzane podczas podróżniczych podchodów, w czasie których dzieci będą miały za zadanie rozwiązać tematyczne zagadki i krzyżówkę. Uczestnicy zajęć odbiorą również naklejki, które wkleją do dzienniczka małych podróżników.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 13 lipca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.