Jarmark wielkanocny

28 Mar

W dniach 30-31 marca w Centrum Handlowym Osowa odbędzie się Jarmark Wielkanocny, który będzie okazją do zakupienia regionalnych, ekologicznych produktów, idealnych na wielkanocny stół. Dodatkową atrakcją będą warsztaty z dekorowania pisanek i nie tylko.

W trakcie marcowego jarmarku, który cyklicznie odbywa się w Centrum Handlowym Osowa, będzie można zaopatrzyć się w naturalne produkty, niedostępne na co dzień w supermarke-tach, sprzedawane prosto od ich wytwórców. Każdy zainteresowany będzie mógł zakupić między innymi: naturalne wyroby mięsne i wędzonki, miody z Żuław, kiszonki i przetwory warzywne czy długo dojrzewające sery. Nie zabraknie też stoiska z tradycyjnym Kajmakiem Pomorskim w wielu smakach, wyrobów z malin czy domowych pierogów. Podczas wielka-nocnej edycji odwiedzający Centrum będą mogli skorzystać z darmowych degustacji przy każdym stoisku.


Z okazji „Wielkanocy po Żuławsku” przygotowano dodatkowo szereg świątecznych atrakcji. W Wielką Sobotę 31 marca w godzinach 10:00-13:00 odbędą się warsztaty z dekorowania pisanek oraz tworzenia dekoracji świątecznych. To idealna okazja do własnoręcznego przygo-towania ozdób, które wprowadzą wielkanocny klimat w domu. Poza tym będzie można po-znać „Sekret najlepszej ćwikły z chrzanem”. Na uczestników wydarzenia czeka prezentacja tego wyjątkowego przepisu i degustacja. Z kolei jeden z wystawców, Pan Niedźwiedź, po-prowadzi prelekcję na temat kulinarnych tradycji staropolskich związanych z Wielkanocą. Dla najmłodszych przygotowano kącik zabaw.

Dwudniowy Jarmark oraz sobotnie warsztaty będą miłym wprowadzeniem w świąteczną atmosferę. To doskonały moment, aby zaopatrzyć się w zdrowe i ekologiczne produkty, po-smakować regionalnych potraw oraz wykonać kolorowe pisanki czy posłuchać świątecznych opowieści – podsumowuje Aleksandra Słowińska, Dyrektorka Centrum Handlowego Osowa.

Wszystkie stoiska wystawców czynne są w godzinach otwarcia Centrum, czyli od 10:00 do 21:00 w piątek i od 10:00 do 13:00 w sobotę.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.