IX Rajd Ikarusa

4 Wrz

Przed Wami dziewiąta odsłona kultowego już Rajdu Ikarusa. To impreza o charakterze nocnej nawigacji, w której udział może wziąć każdy miłośnik motoryzacji oraz Gdańska i Trójmiasta, jak i osoby lubiące wyzwania.

Rajd Ikarusa nie polega na jak najszybszym dotarciu do mety – liczy się przede wszystkim precyzja wykonywania zadań, które występują po drodze. Uczestnicy rajdu zmierzą się z blisko 90-kilometrową trasą, która wiedzie przez Trójmiasto, a charakterystyczne punkty zlokalizowane będą w miejscach związanych z komunikacją miejską. Zawodnicy będą mieli za zadanie poruszać się trasami, które były niegdyś uczęszczane przez autobusy marki Ikarus (stąd nazwa rajdu). I to właśnie komunikacja miejska będzie motywem przewodnim rajdu… Choć nie tylko, bo uwaga uczestników będzie zwrócona także ku bezpieczeństwu w ruchu drogowym w różnych jego aspektach.

PROGRAM IMPREZY
8 września 2018 r.
20:00 zbiórka załóg startujących w imprezie
20:30 odprawa załóg startujących w IX Rajdzie Ikarusa
21:00 start pierwszej załogi IX Rajdu Ikarusa
miejsce startu: parking Gdańskiego Ośrodka Sportu przy al. Grunwaldzkiej 244

9 września 2018r.
3:005:00 zjeżdżanie ekip na metę

11 września 2018r.
ogłoszenie wyników

Z racji charakteru wydarzenia, po wystartowaniu ekip nie ma określonych godzin programu. Uczestnicy startują co 2 minuty i pokonują trasę samodzielnie (indywidualnie) we własnym tempie.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.