Gra miejska Baduszkowej

8 Paź

To Ona nadała gdyńskiej scenie rozmach i styl. Realizując marzenie o nowoczesnym teatrze muzycznym wprowadziła obok klasycznego, operetkowego repertuaru, musicale. Jednak Jej najbardziej spektakularnym osiągnięciem była budowa nowej siedziby Teatru Muzycznego w Gdyni. Mowa o Danucie Baduszkowej, której postać Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, chce przybliżyć mieszkańcom i miłośnikom Gdyni, z okazji 100. rocznicy urodzin wieloletniej dyrektor „Muzycznego”. Przygotowali edukacyjną grę miejską pt.: „Sekretna Gdynia Baduszkowej”. Odbędzie się ona 12 października.

Danuta Baduszkowa nie tylko zrewolucjonizowała gdyński teatr na skalę międzynarodową, ale jednocześnie była niezwykłą pedagog – w powołanym przez siebie studium przyteatralnym zaczęła kształcić wyspecjalizowanych dla potrzeb sceny muzycznej aktorów – zarazem śpiewaków i tancerzy Jakie tajemnice związane z Jej życiem kryją jednak gdyńskie kamienice, podwórza oraz ulice? Czy w Gdyni można spotkać postacie z przedstawień Teatru Muzycznego? Tego będzie się można dowiedzieć w atrakcyjnej formie gry miejskiej dla całych rodzin – mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Dzięki ogromnej determinacji Danuty Baduszkowej powstał trzeci co do wielkości gmach teatru w Polsce – mówi Lechosław Dzierżak, radny miasta, współorganizator wydarzenia. – Odkrywając miejsca, fakty i historie związane z tą niezwykłą postacią uczestnicy gry, szczególnie młodzi gdynianie, będą również wzmacniać lokalny patriotyzm.

Gra miejska to przygoda z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze, dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map będą rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni, związanych z Danutą Baduszkową. Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu.

Gra ma charakter nielinearny i punkty mogą być zaliczane niechronologicznie. Wszystkie zadania znajdują się na obszarze Gdyni Śródmieścia. Nad grupą z daleka i z bliska będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki). Gra rozpocznie się o godz. 12 w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, a zakończy po 2 godzinach w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni przy Placu Grunwaldzkim 1.

Na uczestników gry miejskiej czekają różnorodne upominki i nagrody od organizatorów.

Zapisy na adres e-mail: kwiatkowski@wsaib.pl.
Wydarzenie dofinansowane przez miasto Gdynię i pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni oraz Przewodniczącej Rady Miasta Gdyni.

Partnerzy strategiczni: Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej w Gdyni, Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej w Gdyni, Samorząd Uczniowski IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, Teatr Miejski w Gdyni, Mąka i Kawa, Centrum U7 Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.