Gienieczko i Kuźniar w Gdańsku o podróżach poza szlakiem

2 Gru

Podróżnik Marcin Gienieczko nie raz udowadniał, że dla niego niemożliwe nie istnieje. Niestraszne było mu samotne przepłynięcie Amazonki w canoe, wędrówka przez zaspy Laponii czy przeprawa przez Bajkał zardzewiałym kutrem. Podczas wypraw zdarza mu się wpaść w kłopoty, z których jednak zawsze wychodzi obronną ręką. Jak to robi? Miedzy innymi o tym opowie podczas kolejnego spotkania z cyklu goforworld.com LIVE, które 5 grudnia odbędzie się w Gdańsku. Wydarzenie poprowadzi Jarosław Kuźniar.

Marcin Gienieczko zaczynał od wędrówek po Bieszczadach i Tatrach. Kiedy Europę przemierzył już wzdłuż i wszerz, postanowił ruszyć dalej. Odwiedzał również rejony powszechnie uznawane za trudne i docierał do miejsc, gdzie – jak sam przyznawał – inni zawracają.

Jako pierwszy człowiek na świecie pokonał Amazonkę w canoe. Na koncie ma jednak wiele innych fascynujących wypraw. Gienieczko przejechał też konno północną Mongolię, pływał na kutrach rybackich u wybrzeży Libii, wędrował przez zaspy Laponii w towarzystwie reniferów, w trakcie pobytu w klasztorze Shaolin uczył się kung-fu i zgłębiał filozofię Zen, a u boku syberyjskiego trapera i myśliwego opanował survival.

Marcin nie tylko nie podąża utartymi szlakami, ale zachęca do tego, by podczas podróży poznawać samego siebie i swoje słabości, a następnie je przełamywać. To idea bardzo bliska tej, która przyświeca wyjazdom, jakie organizuję z moim biurem podróży – podczas nich też schodzimy z tych najpopularniejszych tras. Dlatego tym bardziej czekam na naszą rozmowę w Gdańsku – mówi Jarosław Kuźniar.

Spotkanie z cyklu gofoworld.com LIVE, którego gościem specjalnym będzie Marcin Gienieczko, odbędzie się 5 grudnia 2015 r. o godz. 19.00 w Puro Hotel w Gdańsku (ul. Stągiewna 26).

By wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy przesłać wiadomość na adres: biuro@goforworld.com, w tytule podając swoje imię i nazwisko – bezpłatne wejściówki czekają na 20 pierwszych osób. Rozmowę będzie też można śledzić na żywo online przez aplikację Periscope.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.