Gdynia stroi się na święta. Będą żagle, gwiazdki i nowości

30 Lis

Przedświąteczne strojenie Gdyni już się rozpoczęło, bo przed przyjazdem brodatego świętego w czerwonej czapie miasto musi być gotowe. A do powieszenia są tysiące światełek w formie gwiazdek, żagli, sznurów i węży świetlnych, konstrukcji udających origami i nie tylko. W tym roku po raz pierwszy świąteczne dekoracje pojawią się także na Obłużu, Oksywiu i Pogórzu. Motywem przewodnim iluminacji jak co roku będą gdyńskie żagle i akcenty marynistyczne.

Fot. Michał Puszczewicz

Inauguracja świątecznej iluminacji w dzielnicach z udziałem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka odbędzie się 5 grudnia w godz. 18.00-19.00. Ozdoby iluminacyjne rozbłysną na Obłużu w okolicy skrzyżowania Estakady Kwiatkowskiego z ul. Unruga, na Oksywiu na terenie parku ruralistycznego wsi Oksywie i na Pogórzu przy ul. Unruga na trawniku w rejonie mostu kolejowego.

Natomiast 6 grudnia o godz. 17.30 na placu Grunwaldzkim, wspólnie ze śnieżynkami i aktorami Grupy Teatralnej Scena 138 najmłodsi gdynianie będą oczekiwać przybycia Świętego Mikołaja. W programie wydarzenia m.in. rozgrzewka z aktorami, gry i zabawy, wspólna nauka tańca i śpiewu. Szczególnym punktem programu tegorocznych gdyńskich Mikołajek będzie koncert dziecięcego zespołu Arka Noego. Oprócz scenicznych atrakcji, w ten grudniowy wieczór, uczestników rozgrzewać będzie gorąca czekolada, a na zakończenie wydarzenia Święty Mikołaj, wspólnie z prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiem uruchomią lawinę świetlnych iluminacji, zarówno tych podniebnych, jak i choinkowych.

Fot. Karol Stańczak

A jak wyglądać będą pozostałe części miasta?

Zwyczajowo żagle będą witać gości na wjeździe od strony Sopotu. Światełka rozbłysną też w Orłowie, na Wzgórzu św. Maksymiliana, przy ulicy Świętojańskiej, ulicy Starowiejskiej, na placu Kaszubskim, na Węźle Żołnierzy Wyklętych i na rondzie przy placu Konstytucji. Ozdobami iluminacyjnymi tradycyjnie oświetlona zostanie też fontanna na skwerze Kościuszki, a przed Gdynia InfoBox rozbłyśnie dekoracja w formie kuli origami.

W sumie w tym roku Gdynia wyda na świąteczne oświetlenie 216 tys. złotych z czego 37,5 tys. złotych pochodzi ze środków rad dzielnic Obłuże, Oksywie i Pogórze.

Fot.tyt.: Gdynia rozbłyśnie tysiącem świateł/fot. Karol Stańczak.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.