Gdański Uniwersytet Medyczny zaprasza na „Piknik na Zdrowie”

9 Cze

W sobotę 11 czerwca w godz. 11.00-15.00 w Zielonym Parku przy al. Zwycięstwa i ul. M. Skłodowskiej-Curie w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja „Pikniku na Zdrowie”. Nie zabraknie bezpłatnych badań, prezentacji, pokazów ratownictwa, porad zdrowotnych oraz – posiłku! Wstęp na imprezę wolny!

 Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, USG tarczycy, konkursy rysunkowe dla dzieci to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji – mówi Jolanta Świerczyńska–Krok z Sekcji Informacji i Promocji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nie zabraknie też cieszących się co roku dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego. Gościem Pikniku będzie Pomorskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus, którego przedstawiciele będą wykonywać przesiewowe badania słuchu oraz udzielać porad logopedycznych i psychologicznych. Na gości czekać będą cukierki Dulio z witaminami A, C i E od Fabryki Czekolady Bałtyk. Podczas Pikniku zaprezentuje się także Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi w Polsce.

Dla gości Pikniku około południa przewidziano posiłek – mercimek corbasi, czyli… zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego.

W imieniu swoim i wszystkich pracowników naszej Uczelni serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na Zdrowie – mówi prof. Janusz Moryś, rektor GUMed. – Zaplanowaliśmy wiele atrakcji: od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Więcej informacji i szczegółowy program na www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

UWAGA
W związku z Piknikiem na Zdrowie, w dniu 10 i 11 czerwca wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy Parku Zielonego przy ul. M. Skłodowskiej–Curie. 10 czerwca od godz. 5 rano zamknięte będą zatoczki wzdłuż ul. M. Skłodowskiej-Curie, natomiast 11 czerwca w godzinach 6-18 ul. M. Skłodowskiej–Curie będzie zamknięta dla ruchu kołowego.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.