Gdański Test Coopera

25 Wrz

Po niezwykle udanej III edycji gdańskiego Testu Coopera, 27 i 28 września wszyscy chętni, po raz kolejny będą mieli okazję podjąć wyzwanie i sprawdzić wydolność swojego organizmu. W najbliższy czwartek i piątek na kompleksie sportowym przy al. Grunwaldzkiej 244 odbędzie się IV edycje gdańskiego testu Coopera. Zapisy internetowe już się zakończyły, ale wszyscy chętni będą mogli zapisać się na miejscu w dniu zawodów.

Gdański Test Coopera to cykliczna impreza rekreacyjna. Jest ona skierowana do wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoja sprawność i wytrzymałość. Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut – nic więcej. To próba wydolnościowa, która została opracowana przez lekarza Kennetha H. Coopera. Odległość jaką startujący zawodnicy zdołają przebiec w ciągu 12 minut jest wyznacznikiem ich kondycji. Jednak to nie wynik jest najważniejszy w gdańskiej imprezie. Dużo ważniejsza jest radosna atmosfera i dobra zabawa. Tu można biec, maszerować, skakać, byle pieszo i z uśmiechem na twarzy. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich bez wyjątku. Nie ma tu ograniczeń wiekowych, podziału na doświadczonych i niedoświadczonych, wysportowanych i tych chcących poprawić swoją wydolność. To impreza dla całych rodzin, dla mieszkańców Gdańska, uczniów, studentów i osób, które chcą po prostu spędzić czas w miłej, sportowej atmosferze. Każdy uczestnik testu otrzyma unikatowy gadżet, numer startowy, dyplom za udział, butelkę wody oraz pyszną drożdżówkę. Oprócz tego organizatorzy, dla wszystkich którzy zdecydują się przyjąć przygotowali liczne atrakcje. W planach jest m.in. losowanie atrakcyjnych nagród, gotowanie na żywo, porady żywieniowe oraz zabawa w piłkach bummperball.

Ważne informacje:

Gdański Test Coopera

27–28 września 2018 Gdański Ośrodek Sportu – Kompleks Sportowy al. Grunwaldzka 244

• Czwartek 10:00–19:40

• Piątek 9:00–15:00

Testy startują co 20 minut. Udział w nich jest bezpłatny!

Co zrobić, aby wystartować?

Zgłoszenie na miejscu:

W dniu wydarzenia należy zgłosić się do biura zawodów najpóźniej na 30 minut przed planowanym startem. Osoby, które nie zapisały się online, mogą zapisać się w dniu zawodów.

UWAGA!

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna (można przyjść z wypełnioną już deklaracją: do pobrania na stronie: www.testcoopera.pl/gdansk).

Garść ciekawych informacji z poprzedniej edycji Gdańskiego Testu Coopera:

W dwudniowej edycji Testu Coopera wzięło udział 610 osób. Najstarszy zawodnik – rocznik 1939 przebiegł – 1015m, najstarsza zawodniczka rocznik 1948 przebiegła – 1838m. Najmłodsza zawodniczka 2016 rocznik – z pomocą rodzica – 590m, najmłodszy zawodnik, który biegł samodzielnie – 2014 rocznik– 1550m. Najlepszy wynik poprzednich zawodów to – 3589m wśród mężczyzn i – 2930m wśród kobiet.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.