Gdańsk Business Run. Pomagaj bardziej

25 Cze

Robert Kupisz, polski projektant mody, tancerz i stylista, przygotował projekt wyjątkowej koszulki dla charytatywnego biegu biznesowego Gdańsk Business 2019, na który już zapisało się 915 biegaczy! Żółte Koszulki Lidera trafią do drużyn biegowych, które zbiorą największą kwotę w ramach dobroczynnej akcji “Pomagam Bardziej”. Nie musisz być sportowcem, by pomagać innym.

Gdańsk Business Run to charytatywna sztafeta i realna pomoc dla osób po amputacji i z dysfunkcjami ruchu. Zebrane w tegorocznej edycji pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protezy dla Rafała Nachtygala, który w wypadku samochodowym stracił nogę. Do tej pory pracował jako monter systemów przeciwpożarowych, jednakże wypadek uniemożliwił mu pracę w zawodzie. Proteza ułatwi mu codzienne funkcjonowanie.

“Pomagam Bardziej” to propozycja dla drużyn zapisanych na Gdańsk Business Run, a także wszystkich osób, które chcą pomóc Rafałowi i innym osobom, a z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w sztafecie. Zespół, który w danym miesiącu zachęci do wsparcia swoich znajomych, rodzinę i współpracowników i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, którą co roku przygotowuje inny projektant mody.

W poprzednich edycjach za specjalny projekt koszulki odpowiadały takie postaci polskiej sceny modowej, jak Dawid Woliński, Łukasz Jemioł czy duet Paprocki i Brzozowski. W tym roku Żółtą Koszulkę Lidera przygotował Robert Kupisz, projektant, tancerz i stylista fryzur, wielokrotnie wyróżniony za swoje kolekcje, jak również sukcesy taneczne.

Zdecydowałem się na współpracę nad projektem Żółtej Koszulki Lidera, bo idea sportu jest mi bardzo bliska. Sam biegam, uprawiam cross fit i nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej. Mój projekt koszulki nawiązuje do kolekcji FAIR PLAY z 2014 roku, która była inspirowana sportowcami, a szczególnie tym, co w sportowej rywalizacji najważniejsze, a więc gry zgodnie z zasadami fair play. Na nadruku umieściłem liść laurowy, symbolizujący zwycięstwo w równej walce – czego życzę wszystkim uczestnikom biegu Poland Business Run – mówi Robert Kupisz.

Koszulki projektu Roberta Kupisza Fundacja Poland Business Run rozda trzykrotnie. Kwoty na kontach drużyn w każdym mieście zostaną podliczone 30 czerwca i 31 lipca, a następnie podczas finału akcji w dniu biegu, 8 września o godzinie 12.00. Zwycięska drużyna ostatniej tury odbiorze Żółtą Koszulkę Lidera na scenie w Gdańsku.

Jak dołączyć do akcji? Wpłaty w ramach “Pomagam Bardziej” można dokonać za pośrednictwem strony internetowej: polandbusinessrun.pl/pl/pbr/gdansk/teams, wybierając drużynę, za pośrednictwem, której środki zostaną przekazane.

Jednocześnie wciąż trwa rejestracja biegaczy do charytatywnej sztafety biznesowej Gdańsk Business Run 2019, która odbędzie się 8 września.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.