Fundacja Fosa

9 Wrz

W czerwcu 2017 r. Miasto Gdańsk przekazało zabytkowy lokal Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA na rzecz działań społecznych służących mieszkańcom rewitalizowanej dzielnicy Dolne Miasto. W lokalu przy ul. Łąkowej 34/4 realizowany jest między innymi projekt „System Aktywizacji Społeczno–Zawodowej w Gdańsku – komponent aktywnej integracji i komponent usług społecznych” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu mieszkańcy Gdańska (w szczególności Dolnego Miasta) mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego i środowiskowego. Swoje dyżury odbywa tu prawnik, psychoterapeuta, psychiatra. Asystent wraz z doradcą zawodowym wspiera i pomaga w zdobyciu i utrzymaniu zatrudnienia.

Pomocą Fundacji FOSA objęte są całe rodziny dlatego organizowane są również terapeutyczne zajęcia dla dzieci. Specjaliści pomagają dzieciakom w odkrywaniu ich talentów przez co „dodają im skrzydeł”. Jak na razie skutecznie. To wyjątkowe miejsce, gdzie każdy może liczyć na pomoc.


Przez całe wakacje w zabytkowym lokalu wśród stiuków i wytwornych tapet królowały dzieci. Wspólnie budowaliśmy makietę miasta naszych marzeń- zrewitalizowanej Łąkowej. Eksplorowaliśmy dzielnice podczas miejskiej gry, w której czekały na nas zakodowane wiadomości – mówi Magdalena Marciniak z Centrum Aktywności Społecznej na Dolnym Mieście.

Na poniedziałkowym otwarciu nie zabraknie władz miasta oraz lokalnych działaczy współtworzących to miejsce. Spotkać będzie można samego Zygmunta Freuda. Początek zaplanowano na godz. 14.


Centrum Aktywności Społecznej znajduje się przy ul. Łąkowej 34/4 w Gdańsku. Chętni do udziału w projekcie proszeni są o kontakt osobisty, telefoniczny: 733 318 718, lub drogą mailową: zitfosa@gmail.com. Projekt będzie realizowany do 30 września 2022 r.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.