Frekwencyjny rekord w EXPERYMENCIE

19 Sie

Sukces mierzony w radości z eksperymentowania, czyli rekordowa frekwencja gości w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. W lipcu wystawę gdyńskiej placówki odwiedziło ponad 37 tysięcy osób!

Centrum Nauki EXPERYMENT jest jedną z największych atrakcji Gdyni. Potwierdzeniem jego popularnościjest z pewnością rekordowa frekwencja w lipcu 2019 r. W sezonie wakacyjnym, w pogodę czy niepogodę, interaktywna wystawa zawsze przyciągała wielu gości, jednak ostatni miesiąc jest wyjątkowy.

Wystawę i wydarzenia na niej organizowane odwiedziło w lipcu w sumie 37400 osób. To ponad 10 tysięcy więcej niż w zeszłym roku w tym okresie. Pobiliśmy tym samym również najlepszy wynik frekwencyjny, który osiągnęliśmy w 2016 roku –mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – To dla nas ogromna satysfakcja, że zaproponowany przez nas program i działania na wystawie przyciągają tak wiele rodzin, grup i dorosłych, którzy oczekują mądrej rozrywki – dodaje. – W tym roku zdecydowaliśmy również o otwarciu EXPERYMENTU w poniedziałki, odpowiadając na zainteresowanie turystów, ale i naszych stałych gości.

 

Sukces mierzony w radości z eksperymentowania, czyli rekordowa frekwencja gości w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. W lipcu wystawę gdyńskiej placówki odwiedziło ponad 37 tysięcy osób / fot. Barbara Matwiejczyk.

W letnim programie pod hasłem Odlotowe wakacje znalazły się działania tematycznie związane z lotnictwem, aerodynamiką i kosmosem. Ogromnym powodzeniem cieszy się specjalna formuła warsztatów w formie gry AEROSPACE, z których w samym lipcu skorzystało prawie 700 gości. Działania EXPERYMENTUpopularyzujące naukę to nie tylko wydarzenia na samej wystawie, ale również szereg aktywności na świeżym powietrzu. Gdyńscy turyści mieli okazję spotkać edukatorów m.in. na festiwalu Open’er, podczas Gdynia Volvo SailingDays oraz w strefie Gdyńskiego Centrum Sportu na plaży miejskiej. Ekipę EXPERYMENTU można było znaleźć także w ostatni weekend na LOTOS Gdynia Aerobaltic, podczas którego EXPERYMENT tworzył strefę Młodego Pilota. A sierpniowe aktywności w samym Centrum Nauki oraz poza nim wciąż trwają.

Wakacje w Gdyni to czas, który można spędzić rodzinnie i ciekawie. – W lipcu w Experymencie przeważali turyści z województw zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Nie brakowało również odwiedzających z regionu i gdynian – mówi Alicja Harackiewicz, Dyrektor Centrum. – Co najbardziej nas cieszy, turyści polecają sobie naszą wystawę jako miejsce, które trzeba w Gdyni koniecznie zobaczyć, i nowi odwiedzający najczęściej dowiadują się o niej od rodziny i znajomych. Również na portalach i w mediach społecznościowych jedną z najczęściej powtarzających się recenzji jest „Super miejsce dla rodzin z dziećmi”. Myślę, że to największa pochwała dla działania naszego centrum, bo dzieci to najbardziej wymagająca grupa – zaznacza.

Na interaktywnej wystawie EXPERYMENTU poznasz fascynującą stronę nauki, zrozumiesz zjawiska fizyczne rządzące światem i weźmiesz udział w warsztatach, wykładach czy angażujących grach. Już od 12 lat każdego dnia gdyńskie centrum zwiększa zainteresowanie nauką, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Przyciągając każdego roku ponad ćwierć miliona gości z Trójmiasta, całej Polski i zagranicy, szybko stało się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Pomorza.

Warto wspomnieć, że EXPERYMENT jest silną i rozpoznawalną marką. Przez lata centrumnagrodzono wieloma tytułami i certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość działań popularnonaukowych i turystycznych. Najważniejsze z nich to tytuł„Popularyzatora Nauki” przyznany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, serwis Nauka w Polsce oraz Polską Agencję Prasową, nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Oferta kreatywna”czy certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną. Każdego roku, dzięki wysokim ocenom odwiedzających, Centrum otrzymuje również Certyfikat Jakości portaluTripAdvisor.

Nie zwalniamy tempa. Rozwijamy nowe propozycje, które już niedługo znajdą się w naszym programie. Na wakacyjne aktywności zapraszamy do końca sierpnia, a już niedługo zaprosimy gości na jesienne wydarzenia – mówi Alicja Harackiewicz.

Fot.tyt.: CN EXPERYMENT.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.