Eko-święta

14 Gru

Co roku na całym świecie w okresie świąt generowana jest ogromna ilość odpadów. Do koszy na śmieci trafiają sztuczne choinki czy potłuczone bombki. Wiele odpadów produkujemy już na etapie pakowania świątecznych upominków. Właśnie dlatego w Parku Handlowym Matarnia powstał w stu procentach ekologiczny Punkt pakowania prezentów.

Od 6 do 24 grudnia każdy klient, który zrobi zakupy w centrum, może zapakować bezpłatnie nawet 5 dowolnych rozmiarów upominków. Do pakowania używane są wyłącznie materiały i dekoracje nadające się do recyklingu. Są to m.in. niepowlekany papier, rafia, papierowa taśma, sznurki jutowe czy suszone owoce.

Punkt pakowania prezentów jest otwarty każdego dnia – z wyłączeniem niedzieli niehandlowej – w godzinach działania centrum. Aby skorzystać z usługi wystarczy zachować paragon za zakupy na dowolną kwotę. Ważne jest też, aby pakowania nie odkładać na ostatnią chwilę – można to zrobić wyłącznie w dniu, w którym dokonano zakupów w centrum.

Z obdarowywaniem bliskich prezentami łączy się nie tylko dużo radości, ale również ogromna ilość śmieci – mówi Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – Z roku na rok generujemy ich coraz więcej, dlatego tak ważne jest, aby również w okresie świątecznej gorączki pamiętać o środowisku i podejmować świadome eko-decyzje.

Błyszczący papier, ozdobne wstążki, kokardki i inne sztuczne materiały, a to wszystko starannie oklejone taśmą. Chociaż piękne – zapakowane w ten sposób prezenty cieszą oko tylko przez chwilę, aby później powiększyć pulę świątecznych odpadów i tym samym przyczynić do zanieczyszczenia środowiska. Dzięki ekologicznemu rozwiązaniu, które proponuje Park Handlowy Matarnia, można zminimalizować negatywny wpływ na otoczenie nie rezygnując z tradycji wręczania upominków i związanej z tym magii świąt.

Regulamin akcji „Pakujemy prezenty” jest dostępny na stronie www PH Matarnia: www.matarnia.parkhandlowy.pl/pl-pl/pakujemy-prezenty.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.