Edukacja przez zabawę

11 Cze

Klienci MediaMarkt w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej 309 mają teraz okazję poznać sklep od innej strony – od kilku tygodni organizowane są tu bezpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci. W ten sposób sieć MediaMarkt realizuje jeden z celów zrównoważonego rozwoju, jakim jest edukacja konsumencka i budowanie odpowiedzialnych postaw wśród najmłodszych.

Postęp technologiczny niesie ze sobą coraz większe wyzwania dla społeczeństw i środowiska. MediaMarkt jako dystrybutor elektroniki użytkowej postawił sobie za cel, aby w codziennej działalności biznesowej kierować się zasadą zrównoważonego rozwoju. Firma realizuje ten cel między innymi poprzez zwiększanie świadomości konsumentów i budowanie odpowiedzialnych postaw konsumenckich.

Wśród działań podejmowanych przez firmę w tym zakresie ważne miejsce zajmują warsztaty edukacyjne w wybranych sklepach. Od kilku lat obserwujemy inicjatywy naszych koleżanek i kolegów w innych sklepach MediaMarkt i zachęceni ich sukcesem postanowiliśmy dołączyć do projektu. To bardzo dobry pomysł, aby przestrzeń naszego sklepu służyła lokalnej społeczności poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w sprawdzonej formule nauki przez zabawę – mówi Grzegorz Radzikowski, dyrektor sklepu MediaMarkt w Gdańsku.

„Czy każdy może być twórcą, czyli kto tworzy kulturę” to tytuł pierwszych zajęć, które gdański sklep MediaMarkt przy alei Grunwaldzkiej organizuje od kwietnia b.r. Uczestniczą w nich uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej. Program jest tak skonstruowany, aby w przystępnej formie przekazać dzieciom podstawową wiedzę o prawach autorskich i legalnych źródłach kultury. Warsztaty prowadzone są w sposób angażujący uczestników i zachęcający do aktywnego udziału i kreatywności.

W ramach działań edykacyjnych MediaMarkt prowadzi portal internetowy mediamarkt.edu.pl, gdzie można znaleźć artykuły na temat ochrony środowiska czy odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. W Strefie Nauczyciela można znaleźć gotowe scenariusze zajęć i materiały dydaktyczne, przygotowane przez doświadczonych metodyków

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.