Dzień Dziecka w Experymencie

23 Maj

Dziewięć lat fantastycznej naukowej zabawy za nami – a przed Wami? Kolorowa Konstrukcja, czyli obchody urodzin połączone ze świętowaniem Dnia Dziecka! Szykujcie się, bo będzie Kreatywnie, Kolorowo i Konstruktorsko! Od 1–ego do 5–ego czerwca Centrum Nauki Experyment będzie obchodził swoje 9–te urodziny i przygotował dla Was moc atrakcji!

Wydarzenie rozpocznie się 1-ego czerwca, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale na wystawie każdy niezależnie od wieku będzie mógł eksperymentować do woli. Tego dnia gdyńskie centrum nauki świętować będzie również swoje 9-te już urodziny! Matematyka się nie myli: 6 lat w Małym EXPERYMENCIE + 3 lata w DUŻYM = 9 lat fenomenalnych doświadczeń w popularyzowaniu nauki. Nie zabraknie tortu, ale w oryginalnej odsłonie, jak to na urodziny i EXPERYMENT przystało!

W PROGRAMIE WYDARZENIA:

1 czerwca
Premiera wystawy czasowej PORUSZYĆ WYOBRAŹNIĘ
Wystawa jest swoistym warsztatem wyobraźni. Ma na celu wciągnięcie zwiedzającego w świat działań, zjawisk, efektów wymagających kreatywności.
Pokaz i uruchomienie MASZYNY GOLDBERGA – nowego stanowiska powstającego na aż ośmiometrowej długości ścianie.
Gra na wystawie EXPLORUJ KOLORY.

4 czerwca
Atrakcja specjalna, czyli wieczór rodzinny KOLOROWA KONSTRUKCJA, w ramach którego na wystawie: prezentacje możliwości nowego stanowiska z maszyną Goldberga, science show, warsztaty chemiczne, DJ i wiele innych kolorowych i kreatywnych atrakcji.

4-5 czerwca
Pokazy i animacje nowego stanowiska z ogromną MASZYNĄ GOLDBERGA.
Podchody wśród stanowisk na wystawie pt. EXPLORUJ KOLORY.
Wyzwania dla małych i dużych inżynierów
Olbrzymie bańki mydlane.
Tworzenie kredowych malowideł.

Pełen program dostępny na stronie experyment.gdynia.pl.
Bilety: całodzienny wstęp na wystawę w cenie 12 zł ulgowy, 20 zł normalny, wieczór rodzinny w cenie 16 zł od osoby. Bilety on-line dostępne na stronie bilety.experyment.gdynia.pl

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.