Dzieje się na Świętojańskiej 1

25 Lut

Szukasz ciekawego miejsca, gdzie można rodzinnie spędzić czas? Przyjdź na Świętojańską 1. Od kilku miesięcy działa tam Centrum Aktywności Rodziny. To nie tylko przestrzeń spotkań i warsztatów dedykowanych dzieciom, młodzieży czy rodzicom, ale też źródło wiedzy i informacji o familijnych przedsięwzięciach oraz działaniach miasta. Miejsce jest otwarte dla mieszkańców oraz różnego rodzaju organizacji, które chciałby aktywnie włączyć się w realizację wydarzeń skierowanych do rodzin i młodych ludzi. Tę przestrzeń współtworzyć może każdy. Wystarczy zgłosić się do Gdyni Rodzinnej.

Centrum Aktywności Rodziny to siedziba Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni. Przy ul. Świętojańskiej 1 działa od października ubiegłego roku. W tym czasie odbyło się tam wiele wydarzeń przeznaczonych dla dzieci i całych familii. Wzięło w nich udział ponad 1000 osób, a miejsce zyskało już stałych sympatyków.

Centrum Aktywności Rodziny to ważne miejsce na mapie Gdyni. Przyjazne i dostosowane dla rodzin z dziećmi. Pomimo szyldu „Urząd Miasta” odczuwa się, że przestrzeń zaprasza do integracji rodzin, dzielenia się pomysłami. Oferta jest dostosowana do różnych grup wiekowych i różnych potrzeb rodzin. To miejsce do którego chce się wracać – mówi Ania, mieszkanka Gdyni.

Spotkania, warsztaty, wykłady czy szkolenia organizuje tu głównie Gdynia Rodzinna. Centrum zaprasza jednak wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby dzielić się wiedzą z mieszkańcami do korzystania z tej przestrzeni.

– Zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne i inne podmioty. Chętnie udostępnimy nasze sale na działania dedykowane dzieciom, młodzieży lub całym rodzinom – zachęca Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej.

Wnętrza Centrum Aktywności Rodziny są uniwersalne. Można w nich zrobić zarówno kameralne, jak i większe spotkania. A co ważne udostępniane są nieodpłatnie. Sala Rodzina to duża otwarta przestrzeń, idealna do twórczych działań, warsztatów czy wykładów. Jest tam miejsce dla nawet 50 osób oraz kącik dla najmłodszych, który zachęca do kreatywnej zabawy.

Bardzo podoba mi się to miejsce, bo ma mały plac zabaw, czyli miejsce, gdzie dzieci mogą się bawić, gdy mama przychodzi na spotkanie. Uczestniczyłem tam w ferie w zajęciach teatralnych i mile to wspominam – mówi Nikodem Milczarek, mieszkaniec Gdyni.

Drugie pomieszczenie to Sala Gdynia przeznaczoną na spotkania grup do około 20 osób. Najczęściej są tam organizowane spotkania warsztatowo-szkoleniowe lub wykłady.

Ponadto cała przestrzeń jest przystosowana do obecności dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami. Wewnątrz znajduje się np. miejsce do przewijania czy kącik kuchenny, gdzie w razie czego można podgrzać mleko lub zupę dla maluszka oraz w ciszy i spokoju go nakarmić. Mamy, które karmią piersią też znajdą tu schronienie i przestrzeń do tego, żeby zrobić sobie przerwę w trakcie spaceru.

Miejsce przy Świętojańskiej 1 to również centrum wiedzy na temat polityki rodzinnej miasta. Wszyscy zainteresowani ofertą Gdyni kierowaną do rodzin, szukający pomysłów na spędzanie wolnego czasu czy informacji na temat oferty edukacyjnej, a także poszukujący wsparcia powinni się tu zgłosić.

Z usług Centrum Aktywności Rodziny można korzystać w dni powszednie w godz. 10.00-17.00 oraz w każdą drugą sobotę miesiąca w godz. 9.00-15.00. Na miejscu zawsze będą czekać osoby z zespołu Gdyni Rodzinnej, które służą wiedzą i doświadczeniem.

O wydarzeniach organizowanych w Centrum Aktywności Rodziny można się dowiedzieć na stronie internetowej www.gdyniarodzinna.pl oraz na facebooku Gdyni Rodzinnej.

Fot.tyt.: Centrum Aktywności Rodziny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.