Dobronosze powrócili

24 Lis

Trójmiejska inicjatywa o nazwie “Dobronosze” wznowiła działalność. Jesienna odsłona akcji pomocowej przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które w czasie pandemii nie są w stanie samodzielnie zrobić zakupów.

Dobronosze to inicjatywa, która powstała w ramach działań Fundacji Młodorośli. Wspierają ją wolontariusze Widzialnej Ręki Trójmiasto, która zrzesza na Facebook’u blisko 24 tysiące osób.

Ponieważ sytuacja związana z pandemią jest znowu bardzo trudna, Dobronosze postanowili powrócić ze swą inicjatywą – robieniem zakupów dla osób w potrzebie. Połączyli swe siły z firmą Everli, która udostępniła aplikację – do pobrania w App Store lub Google Play. Dzięki aplikacji “Everli”, bez wychodzenia z domu, można zrobić zakupy w największych sieciach handlowych: Auchan, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Leclerc i Lidl.

Dzięki Everli oferujemy szeroki wybór, tak aby można było zrobić zakupy w ulubionym sklepie –wyjaśnia Olga Pajewska, liderka Dobronoszy i prezeska Fundacji Młodorośli. – Dodatkowo, posługując się w systemie kodem „DOBRONOSZE”, który jest wielokrotnego użytku, dostawa zakupów od stu złotych jest bezpłatna. Dostawa zakupów poniżej stu złotych, kosztuje sześć złotych.

Jeśli jesteś seniorem, osobą niepełnosprawną lub przebywasz na kwarantannie – skontaktuj się z „Dobronoszami” – pomogą zrobić zakupy. FB/Dobronosze

Osoby, którym nie po drodze z aplikacjami, smartfonami czy komputerem, mogą poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów poprzez kontakt telefoniczny. Ponownie uruchomiono infolinię, która czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 18.00.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy wiedzą, jak zrobić zakupy on-line, stąd też uruchamiamy infolinię – wyjaśnia Olga Pajewska z fundacji Młodorośli. – Dzwoniąc pod nr 58 555 53 00 można połączyć się z wolontariuszem. W takim przypadku Dobronosze zrealizują całe zakupy i dodatkowo je dostarczą, wraz z podsumowaniem zamówienia oraz numerem konta, na które pieniądze powinny zostać zwrócone.

Wyraźnie widzimy, że usługi zakupów on-line stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne – mówi Magdalena Rzepka, Marketing Manager Everli. – Dla niektórych, a szczególnie dla seniorów i osób przebywających na kwarantannie, mogą stanowić dużą wartość. Mamy świadomość, że starsze pokolenie miewa trudności w skorzystaniu z naszego serwisu, dlatego bardzo się cieszymy, że dzięki nawiązaniu współpracy z inicjatywą Dobronosze będziemy mogli choć trochę ułatwić komuś życie w tych trudnym dla nas wszystkim czasie. Dokładamy wszelkich starań, aby jakość usługi była stale na najwyższym poziomie i spełniała wszelkie standardy bezpieczeństwa, wliczając w to bezgotówkowe płatności oraz bezkontaktową dostawę.

Inicjatywa ma także na celu aktywizację osób dobrej woli. Każdy chętny może dołączyć by wesprzeć tych, którzy nie mogą zrealizować zakupów on–line samodzielnie. Fundacja Młodorośli, do działań Dobronoszy, chce zaangażować społeczność prowadzonej przez siebie na Facebook’u grupy samopomocowej Widzialna Ręka Trójmiasto.

Jak zawsze łączymy lokalną społeczność. Wierzymy, że przy prawie 24 tysiącach członków grupy, ponownie o Dobronoszach usłyszy niemal całe Trójmiasto i w razie potrzeby, znajdziemy tu wolontariuszy – dodaje Pajewska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.