Czas na EKO–piknik!

8 Lip

Kiedy ostatnio byliście na pikniku? Dawno? Świetnie się składa, bo w sobotę, 9 lipca na Targu Węglowym odbędą się aż dwa! Jeden o tematyce ekologiczny , a drugi gastronomiczny! Wstęp wolny!

W godzinach 14:00-19:00 odbędzie się Piknik Ekologiczny, natomiast o dwie godziny dłużej potrwa Gastro Piknik.

Eko-edukacja i zabawa
W ramach pikniku ekologicznego zaplanowano całą moc atrakcji. Począwszy od gry edukacyjnej przygotowanej przez GIWK, przez konkursy dotyczące segregacji śmieci na stoiskach ZDiZ i Zakładu Utylizacyjnego, po możliwość zwiedzania pojazdów ZKM: zabytkowego „ogórka” i nowoczesnego Mercedesa Conecto. Nie zabraknie także ekologicznego patrolu Straży Miejskiej i … śmieciarki! Gry i zabawy przewidziało także Centrum Hewelianum.

Przyjadą foodtrucki
Jednym ze współorganizatorów sobotniego Gastro Pikniku jest Everytap – patronuje strefie food trucków, zapewnia strefę chillout oraz konkursy, w których do zdobycia będą foodtruckowe przysmaki. Warto pobrać aplikację, by już teraz skorzystać z wielu zniżek w swojej okolicy i odkrywać nowe miejsca! Dodatkowo na dużym ekranie będzie można obejrzeć filmy o tematyce kulinarnej.

Ostatki piłkarskich emocji
Wprawdzie Biało–Czerwoni pożegnali się już z Euro 2016, ale emocje piłkarskie wciąż trwają. Teraz mogą być jeszcze większe, gdyż Gdańska Organizacja Turystyczna zaplanowała konkurs gry w piłkarzyki. Warto wziąć w nim udział, ponieważ nagrodą główną są 2 bilety na koncert Avicii! Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy zebrać 2–osobową drużynę i nadać jej nazwę. Następnie należy zapisać się na stoisku GOT w godzinach 14.00 – 16.00. Uwaga! Trzeba się spieszyć, gdyż udział weźmie pierwszych 8 zapisanych drużyn. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 16.00.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.