Ciekawość świata nie zależy od wieku

28 Mar

Centrum Nauki EXPERYMENT, które od niemal 12 lat popularyzuje naukę w Gdyni, często kojarzy się jedynie z działaniami dla rodzin i dzieci. Nic bardziej mylnego. Gdyńskie centrum pokazuje, że zdobywać wiedzę można całe życie, a ciekawość świata nie zależy od wieku.

Najpopularniejszym z formatów, który wprowadził i z sukcesem kontynuuje EXPERYMENT, jest SCIENCE CAFE, czyli spotkania z nauką tylko dla dorosłych. Raz w miesiącu, w nieformalnej atmosferze i przy filiżance kawy, goście mają okazję spotkać się z naukowcami i popularyzatorami nauki. Nieodłączną częścią spotkań są warsztaty, prowadzone przez edukatorów, którzy włączają gości w doświadczenia i inspirują do pogłębiania wiedzy. Cykl obejmuje wiele dziedzin – od nauk przyrodniczych, przez zagadnienia techniczne, aż po społeczne i humanistyczne.

Najbliższe SCIENCE CAFE dla dorosłych zdominuje rozpalający umysły (nie tylko naukowców) temat czarnych dziur. Już 7 kwietnia w EXPERYMENCIE gościć będzie Piotr Kosek, twórca popularnonaukowego kanału ASTROFAZA, na którym od 2015 roku opublikował ponad 400 filmów, nominowany do nagrody Popularyzator Nauki 2018 i laureat nagrody Grand Video Awards 2017 w kategorii Video Popularnonaukowe. Dzięki jego prezentacji, goście dowiedzą się, jakie wyobrażenia i opowieści na temat czarnych dziur są mitem. Podczas warsztatów natomiast sprawdzą, w jaki sposób naukowcy określają, z jakich pierwiastków zbudowany jest dany obiekt astronomiczny, czym jest „efekt makaronu” i co ma wspólnego z czarnymi dziurami. Szczegółowy program wydarzenia oraz bilety dostępne TU.

Cykl SCIENCE CAFE będzie kontynuowany również w wakacje. Spotkania odbywają się w wybrane niedziele, w godz. 16:00 – 19:00. Bilety w cenie 15 zł, 10 zł dla posiadaczy Karty Gdynia Senior Plus można kupić w kasach centrum oraz na stronie biletowej EXPERYMENTU.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.