Biblioteka na plaży!

2 Lip

O tym, że wszędzie warto czytać przypominać nie trzeba, ale o tym, że znajdziecie książki na plaży już tak! Sprawdźcie lokalizacje bibliotek na gdańskich plażach!

Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku przygotowaliśmy na gdańskich kąpieliskach specjalne biblioteczki, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór książek na plażowych regałach będzie spory: od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romansowe, wciągające thrillery, po książki fantasy i science fiction. Nie tylko dorośli będą mogli plażować z książką – na dzieci i młodzież także będzie czekał świetny katalog tytułów – zapowiadają organizatorzy akcji.

„Biblioteka na plaży” ma zachęcać do spędzania czasu z lekturą i częstszego sięgania po książki. Zasada projektu jest dosyć prosta – wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby. Można także podzielić się własną książką i udostępnić ją w „Bibliotece na plaży”.

Przygotowane dla turystów i mieszkańców naszego miasta książki zostały oznakowane logo akcji, podobnie jak punkty, w których można je wypożyczać. Książki będą dostarczane przez cały czas trwania akcji – od 1 lipca do końca sierpnia.

Lokalizacje:

Jelitkowo, wejście nr 72 – Bar plażowy
Jelitkowo, wejście nr 65 – Tawerna Klipper
Jelitkowo, wejście nr 63 – Bar plażowy
Molo Brzeźno, wejście nr 52 – Bar plażowy
Molo Brzeźno, wejście nr 50 – Bar plażowy
Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 – Tawerna Dom Zdrojowy
Stogi, wejście nr 26 – Obiekt Służb Ratowniczych
Sobieszewo, wejście nr 16 – Obiekt Służb Ratowniczych
Orle, wejście nr 11 – Obiekt Służb Ratowniczych

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.