Bezpłatne badanie mammografem

19 Lut

Należy do najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Rocznie, odbiera życie kilkunastu tysiącom kobiet w Polsce. Mowa o raku piersi. Dzięki finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, bezpłatnej mammografii, gdynianki będą mogły skutecznie zadbać o swoje zdrowie.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi badanie wykonać mogą kobiety w całej Polsce. Mobilna pracownia mammograficzna do Gdyni przyjedzie 13 marca, gdzie zaparkuje przy ul. Morskiej 82, na parkingu marketu Kaufland w godzinach od 10:00 do 18:00.

Do udziału w akcji zaproszone są wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie leczą się z powodu nowotworu piersi oraz nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w poprzednim roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania.

Lekarze podkreślają, że tylko regularne kontrole mogą pomóc ustrzec się przed niebezpiecznymi zmianami w organizmie. Pozytywny wynik mammografii sprzed kilku lat nie jest gwarantem zdrowia w chwili obecnej. Istotnym elementem badania jest porównanie jego wyników, dlatego organizatorzy akcji proszą o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Wszystkie panie, które chcą wziąć udział w badaniu, mogą dokonać wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub poprzez wypełnienie formularza. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.mammo.pl.

Specjalistyczne badanie przeprowadzi przychodnia LUX MED.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.