Bezpłatna pomoc psychologiczna w GCPU

18 Sty

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla mieszkańców Gdańska. Punkt Pomocy Psychologicznej działa w siedzibie GCPU przy ul. Dyrekcyjnej 5, jednak poradę można uzyskać także mailowo i telefonicznie!

Na indywidualne spotkanie można zarejestrować się telefonicznie (tel. 58 320 44 04 lub 504 430 755) w godz.8.00-15.00 od poniedziałku do piątku. Uzyskać można również poradę telefoniczną lub drogą mailową, pisząc wiadomość na adres e-mail: netporadnia@gcpu.pl.

– W 2015 roku z konsultacji indywidualnych skorzystało 219 osób, udzielono łącznie 1385 konsultacji w tym 361 konsultacji indywidualnych, 760 konsultacji online i 264 konsultacji telefonicznych – mówi Małgorzata Mont z Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. – Konsultacje najczęściej dotyczyły problemów wychowawczych, które były związane np. z eksperymentowaniem z substancjami psychoaktywnymi przez dzieci. Do Punktu Pomocy Psychologicznej zgłaszali się również studenci borykający się z problemami emocjonalnymi oraz inne osoby poszukujące pomocy psychologicznej. – W 2016 r. planowane jest skierowanie działań do minimum 400 osób, udzielenie 300 konsultacji indywidualnych, 300 porad internetowych oraz 2 edycje (po 10 spotkań każda) warsztatów dla rodziców w ramach programu „Szkoła dla rodziców”, w tym 1 edycja szkoły dla rodziców nastolatka. Planowane są także 3 grupy w ramach programu „Fred goes net” – dodaje Małgorzata Mont.

GCPU na konsultacje zaprasza m.in.:
– rodziców i opiekunów doświadczających trudności wychowawczych z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą uzyskać wskazówki, zmienić swoje podejście do dziecka albo odreagować własne frustracje
– studentów, którzy znaleźli się w sytuacji kryzysowej, borykają się z trudnymi emocjami, chcą o tym porozmawiać z psychologiem i zastanowić się, co dalej robić, żeby rozwiązać swój problem
– młodzież eksperymentującą ze środkami psychoaktywnymi, która chce zastanowić się nad tym, czy „moje działania są dla mnie bezpieczne”
– mieszkańców Gdańska, którzy chcą rozwikłać trudny problem uzależnienia lub borykania się z przemocą i uzyskać informację –co dalej robić?

Warto podkreślić, że oprócz konsultacji indywidualnych, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oferuje także „Szkołę dla rodziców i wychowawców”, Program Profilaktyczny „Full Control”, Program „FreD goes net”, NETporadnię (http://gcpu.pl/index.php/poradnia-pomocy-psychologicznej/netporadnia) oraz konsultację telefoniczną w ramach działania Niebieskiej Linii oraz Pomarańczowej Linii.

Źródło fot.tyt.: flickr.com

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.