Będą się tatuowali w szczytnym celu

18 Paź

W gdańskim studio tatuatorskim “Nie mów mamie” odbędzie się w sobotę benefitowa impreza “Tatuaże zamiast futra”. Cały dochód z wykonanych tego dnia prac przeznaczony zostanie na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki i walkę o wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra.

Impreza odbywa się cyklicznie w całej Polsce. Do współpracy zapraszani są tatuatorzy, którzy specjalnie na tę okazję przygotowują projekty prozwierzęcych tatuaży. Dochód z ich wykonania przeznaczany jest następnie na cele statutowe Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Wierzymy, że prawdziwe piękno nie może być okupione śmiercią. Dlatego zamiast futer, dla których tylko w Polsce życie tracą miliony lisów, norek i jenotów rocznie, proponujemy ozdobę w postaci tatuażu – komentuje Maja Jaryczewska z gdańskiego oddziału Otwartych Klatek. – Każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział w akcji, pomoże nam tym samym w opłaceniu kosztów związanych m.in. ze śledztwami i interwencjami na fermach futrzarskich – dodaje.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki walczy o wprowadzenie w Polsce całkowitego zakazu hodowli zwierząt na futra. Od 2013 roku aktywiści opublikowali szereg nagrań ujawniających warunki, w jakich żyją zwierzęta na fermach futrzarskich, a także wygrali kilka procesów sądowych dotyczących m.in. autentyczności nagrań oraz znęcania się nad zwierzętami poprzez niehumanitarny ubój czy utrzymywanie ich na zbyt małej powierzchni.

Organizacja zajmuje się też działaniami informacyjnymi i edukacyjnymi oraz wspieraniem społeczności lokalnych protestujących przeciwko istniejącym lub planowanym fermom futrzarskim. Według najnowszych badań zrealizowanych we wrześniu br. przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat negatywny stosunek do hodowli zwierząt na futra osiągnął w Polsce rekordowy poziom – aż 7 na 10 Polaków sprzeciwia się tego rodzaju działalności oraz oczekuje od polityków jej prawnego zakazania. 80% nie kupiłoby domu w okolicy fermy futrzarskiej. Wyniki nie różnią się znacząco w przypadku mieszkańców miast oraz wsi.

Akcja “Tatuaże zamiast futra” rozpocznie się w sobotę 19 października o godzinie 12:00 w studio “Nie mów mamie” (Juliusza Słowackiego 89/lok.5).

Więcej informacji, listę artystów oraz wzory tatuaży znaleźć można na stronie wydarzenia na Facebooku.

Fot.: Tatuaże zamiast futra/facebook.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.