Będą malować wielkanocne pisanki dla Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza

7 Kwi

Na wielkanocnym stole obok baranka i mazurka leżeć będą kolorowe pisanki. W sobotę, 8 kwietnia od godz. 14.00 do godz. 17.00 w Galerii Bałtyckiej wspólnie z wolontariuszami Hospicjum zdobić jajka będą m.in. zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk, fotograf Maciej Kosycarz, malarka Magda Beneda, aktorka Dorota Kolak a także znani sportowcy i dziennikarze trójmiejskich mediów. Podczas całego weekendu trwać będzie w Galerii Bałtyckiej kwesta dla podopiecznych hospicjum.

Przyjdź i wspólnie z zaproszonymi osobami ze świata polityki, mediów, kultury i sportu, przygotuj piękne pisanki na wielkanocny stół. Warsztaty dekorowania ozdób świątecznych poprowadzą Magdalena Gliniecka i Alicja Kocińska z firmy KAI Kreatywnie Atrakcyjnie Inspirująco oraz malarka Barbara Wypustek. O godz. 15.00 wystąpi Zespół Trębaczy Myśliwskich Jantar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Imprezę poprowadzą Magda Szpiner i Włodek Raszkiewicz z Radia Gdańsk.

Podczas całego weekendu w Galerii Bałtyckiej będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą kwestować dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Opieka w hospicjum jest bezpłatna, ale środki na jej prowadzenie Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa tylko w części.

Dzięki takim formom akcji charytatywnych zbieramy środki na opiekę nad 1000 pacjentów rocznie, w tym około 40 dzieci. Z wami możemy pomagać im najlepiej jak potrafimy przejść najtrudniejsze chwile bez bólu i w poczuciu bezpieczeństwa – mówi Anna Laska z Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.