„Bajkał Ice Trip” bezkonkurencyjny w 10 minut festiwal

10 Kwi

Już po raz trzeci przyznano wyróżnienia dla najlepszych krótkich filmów o sporcie i przygodzie. 29 marca 2015 r. w Pomorskiej Fundacji Filmowej zakończyła się kolejna edycja 10 minut festiwal. Sponsorem pokazu finałowego była Grupa Energa.

Emocje, koła i Bajkał – tak w skrócie można byłoby opisać finał 3. odsłony festiwalu.
Wśród pokazanych podczas gali finałowej filmów dominowała tematyka rowerowa. Publiczność, razem z finalistami, podróżowała przez Gruzję, jeździła na rolkach po miejskiej dżungli, a także przemierzała jednośladowcem dzikie zakątki świata.

I to właśnie film o podróży rowerem przez zamarznięty Bajkał okazał się bezkonkurencyjny. „Bajkał Ice Trip” Jakuba Rybickiego podbił serca internautów, jury i publiczności, i otrzymał łącznie aż pięć wyróżnień.

Doceniono również dwa filmy Jakuba Klawikowskiego o rowerowych wyczynach Szymona Godźka, film Bartosza Kidackiego o MTBO2014, Michała Jarczyka o Tylasie snowboardziście i Szczepana Skibickiego o Annie Tkaczuk za kółkiem samochodu rajdowego.

Pełną listę wyróżnionych obrazów można zobaczyć TUTAJ.

Gala finałowa 3. edycji 10 minut festiwal była transmitowana na żywo, dzięki środkom uzyskanym przez platformę crowdfundingową wspólnyprojekt.pl. Ci, którzy wsparli festiwal, mogli odebrać swoje nagrody przy specjalnym stoisku.

Sponsorem pokazu finałowego, która ufundowała między innymi nagrody do publiczności, była Grupa Energa.

O festiwalu:
10 minut festiwal odbywa się od 2011 roku. Ma on na celu promocję kultury i wszelkich aktywności związanych ze sportem, turystyką i hobby. To wydarzenie dla pasjonatów filmu oraz aktywnego trybu życia. Jego uczestnicy zgłaszają swoje 10-minutowe filmy przez stronę internetową. Użytkownicy Internetu głosują na obrazy zakwalifikowane do konkursu. Wyniki głosowania podawane są podczas finału wydarzenia. Nagrody przyznaje również profesjonalne jury. W tegorocznej edycji oddano ponad 1300 głosów przez Internet.

Filmy, które brały udział w 3. edycji 10 minut festiwalu można obejrzeć na stronie: http://www.10minutfestiwal.pl/filmy/1

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.