„Bądź moją Walentynką, czyli sztuka kaligrafii”

31 Sty

6 lutego 2017 (poniedziałek), w godzinach 17.30–20.30 w sieni IKM-u, Długi Targ 39/40 w Gdańsku, odbędzie się spotkanie z Piotrem Kowalskim, artystą grafikiem z wieloletnim doświadczeniem, niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie liternictwa i typografii, który wprowadzi nas w tajniki sztuki. Efektem zajęć będą nowo nabyte umiejętności oraz własnoręcznie wykaligrafowane kartki.

Szukasz nietuzinkowego sposobu wyrażenia swoich uczuć do kochanej osoby?
Własnoręcznie napisana, wykaligrafowana kartka okolicznościowa może stać się pięknym, niebanalnym prezentem, wyrazem naszych uczuć w formie pisanej – pięknie pisanej.

A może chcesz taką kartkę własnoręcznie napisać?

W dobie edytorów tekstu, gdzie krój pisma można zmienić w ciągu kilku sekund, ręczne kreślenie liter wydaje się sztuką trudną i niedostępną. Jednak nawet najpiękniejszy maszynowy tekst nie zastąpi odręcznie pisanych liter, może trochę niedoskonałych, ale naszych własnych, kreślonych z myślą o ukochanej osobie, do której adresujemy nasze uczucia.

Instytut Kultury Miejskiej oraz Instytut Czasu, stowarzyszenie zajmujące się ochroną dziedzictwa kulturowego, organizują warsztaty z kaligrafii. Uczestnictwo jest bezpłatne, zajęcia finansowane są w ramach projektu „Otwarty IKM”.

W trosce o wysoką jakość proponowanych zajęć ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować na adres: instytutczasu@gmail.com. W tytule należy wpisać ”Otwarty IKM – Walentynki – kaligrafia”, w treści podać imię i nazwisko osoby zainteresowanej.

„Bądź moją Walentynką – sztuka kaligrafii”
sień IKM-u, Gdańsk, ul. Długa 39/40
6 lutego 2017 (poniedziałek), godz. 17.30–20.30

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.