Babi Targ

28 Wrz

Wystartowały zapisy dla Wystawczyń na Babi Targ w Gdańsku. Impreza, która od pięciu lat regularnie odbywa się w Galerii Przymorze cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkanek Trójmiasta. W ciągu kilkudziesięciu sekund lista uczestniczek została zapełniona, obecnie trwają zapisy na listę rezerwową. Babi Targ to bowiem doskonała okazja by przewietrzyć pękające w szwach szafy, dać drugie życie ubraniom, których już się nie nosi oraz sprawić sobie odzież na nadchodzące miesiące.

Babi Targ to znakomity sposób na niedrogie odświeżenie swojej garderoby oraz okazja do pozbycia się ubrań, które opatrzyły się bądź są nietrafionym prezentem. Wydarzenie ma charakter cykliczny, pierwsza edycja odbyła się w Poznaniu przed 12 laty i zgromadziła niespełna 40 uczestniczek. Dziś Babi Targ to mobilna marka, która regularnie odwiedza największe polskie miasta, gromadząc tłumy zainteresowanych.

Babi Targ to doskonała okazja do odświeżenia swojej szafy – mówi pomysłodawczyni wydarzenia Joanna Stankiewicz – można pozbyć się nieużywanych ubrań, a przy okazji poszukać konkretnych rzeczy bądź odkryć coś niespodziewanego na stoisku obok. Ryzyko nietrafionych zakupów jest minimalne, tym bardziej, że każda kolejna edycja Targu stwarza okazję do dokonania ponownej wymiany bądź sprzedaży. W tym właśnie tkwi cała frajda, ubrania rotują, cyrkulują i wciąż znajdują się w obiegu.

Sobota, 5 października | g.12.00-15.00 | Galeria Przymorze | Gdańsk


BABI TARG

Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy, oraz wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się ponad 100 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ – m.in. w ramach Targów Happy Baby na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Festiwalu Sztuka Szuka Malucha!

Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

BABILĄD
www.babilad.pl

BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.