7 dni Westerplatte – mobilna gra miejska przygotowana przez harcerzy

5 Wrz

7 Dni Westerplatte to tytuł gry miejskiej przygotowanej przez instruktorów Hufca ZHP Gdańsk-Portowa im. Obrońców Westerplatte dla wszystkich, którzy zwiedzając teren dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej chcą poczuć atmosferę historycznych 7 dni obrony. Gra dostępna będzie na terenie Westerplatte jeszcze do 7 września.

Gra oparta jest o telefony komórkowe. Do zagrania niezbędne są jeszcze dwie rzeczy: aplikacja do skanowania kodów QR oraz dostęp do internetu. Telefon wyposażony w te rzeczy poprowadzi nas przez siedem punktów związanych z historycznymi obiektami, a symbolicznie – przez siedem dni obrony września 1939 roku.

Gra nie jest długa – prowadzona w formie spokojnego spaceru, jest połączeniem zwiedzania terenu i poznawania historii. Pierwszą wzmiankę i start gry można odnaleźć na przystanku autobusowym linii 106, zaraz po opuszczeniu pojazdu. Dalej gdańszczan i turystów poprowadzą kody QR oraz telefon.

7dniw

Przedsięwzięcie ma charakter tymczasowy, gdyż takie uzgodnienia jako Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa poczyniliśmy z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku, Miejskim Kuratorem Ochrony Zabytków oraz Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. Już pracujemy nad zamianą aktualnych punktów na stałe, które estetyką i funkcjonalnością będą wpisywać się w charakter terenu – mówi komendant Hufca ZHP Gdańsk – Portowa, harcmistrz Artur Lemański.

Na razie zagrać można do 7 września 2016 r. Po tym czasie gra zniknie na jakiś czas, dopóki nie wróci już w docelowej i trwałej formie. Gra została przygotowana przez harcerzy w ramach projektu dofinansowanego z środków Miasta Gdańska, w ramach otwartego konkursu ofert Biura Prezydenta ds. Kultury.

Fot.tyt.: Zlot Westerplatte.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.