5 powodów, dla których warto kupować odzież używaną

22 Sty

Kiedyś synonim obciachu, dzisiaj jeden z najszybciej rozwijających się trendów odzieżowych. Secondhandy wróciły do łask i już od kilku sezonów powiększają grono swoich fanów i stałych bywalców. Co sprawia, że sklepy z używaną odzieżą z taką mocą podbijają serca fashionistów?

1. Królowie oszczędzania
Nie od dziś wiadomo, że najbardziej cenioną cechą secondhandów jest ich przystępność cenowa. Używane ubrania, nawet największych światowych marek, kosztują mniej
niż ich sieciówkowe odpowiedniki. Możliwość uzupełnienia swojej szafy modowymi perełkami za bezcen to jeden z największych plusów tzw. lumpeksów. A chyba każdy woli trzy pary modnych spodni zamiast jednej bluzki?

Niska cena to również okazja do puszczenia wodzy fantazji i zabawienia się w projektanta
z prawdziwego zdarzenia. Za duża sukienka w pięknym kolorze wymaga drobnego pomniejszenia, wytartajeansowa kurta może zyskać drugie życie, a długie dzwony zamienić się w krótkie spodenki z poszarpanymi końcami. Przerobienie ciuchów wyszperanych
w secondhandzie wyjdzie nam taniej niż kupowanie oryginałów w sklepie, a satysfakcja
z własnego projektu będzie ogromna.

2. Jedyna w swoim rodzaju
Sklepy z odzieżą używaną to prawdziwa mekka dla indywidualistów i poszukiwaczy własnego stylu! Unikatowe propozycje od projektantów, powracające do łask fasony, modne spódnice ze starych kolekcji czynieszablonowe dodatki i akcesoria – często secondhandy to jedyne miejsca,w których dostaniemy niecodzienne i oryginalne perełki.

Buszowanie w sklepach z odzieżą używaną wymaga sporej cierpliwości i dobrego oka.
Na szczęście w Internecie pojawia się coraz więcej propozycji online’owych serwisów secondhandowych. Przeszukiwanie tysięcy ubrań podzielonych na kategorie, rodzaje, marki
i ceny sprawia, że nawet początkujący zakupoholicy odnajdą się w świecie odzieży używanej.

3. Środowisko przede wszystkim
Kupowanie odzieży używanej wpisuje się w coraz bardziej popularny trend „eco-fashion”. Dzięki korzystaniu z oferty secondhandów zmniejszamy koszty i ograniczamy zużycie surowców potrzebnych do produkcji nowych ubrań. Wiele sklepów skupuje używaną odzież
i nadaje jej nowe życie.

Remixshop.com zapewnia swoim klientom możliwość zarobienia na starej odzieży. W ramach oferty „Sprzedaj na Remix” użytkownicy mogą zamówić specjalne torby, do których zapakują nieużywane ubrania. Cała wysyłka odbywa się na koszt sklepu. Jeśli ubrania przejdą proces weryfikacji, zyski ze sprzedaży można wykorzystać na nowe zakupy w portalu, wypłacić lub przelać dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

4. Z catwalków do secondhandów
Kto nie zastanawiał się kiedyś jakie to uczucie przechadzać się po mieście w garsonce sygnowanej nazwiskiem Christiana Diora lub spodniach od Armaniego? Na pewno nie stali bywalcy secondhandów. Sklepy z odzieżą używaną bardzo często mają w swojej ofercie produkty znanych światowych projektantów i najbardziej luksusowych marek.

5. Bo to modne i wygodne!
Kupowanie i noszenie używanej odzieży już dawno przestało być kojarzone biedą
czy wstydem. Obecnie wokół secondhandów tworzą się całe społeczności świadomych konsumentów, którym zależy nie tylko na oryginalnym stylu i ekspresji własnej osobowości poprzez ciuchy, ale również na dbaniu o planetę i dzieleniu się z potrzebującymi.

Do buszowania po sklepach z używaną odzieżą – czy to stacjonarnych, czy internetowych – przyznają się największe gwiazdy, influencerki i celebrytki. Marcelina Zawadzka, Monika Brodka, Edyta Herbuś, Małgorzata Kożuchowska, wyrocznia modowa Maffashion, a nawet Julia Roberts, Drew Barrymore czy ZooeyDeschanel – często w wywiadach opowiadają o swojej słabości do lumpeksów i wielkiej przyjemności, jaką sprawia im grzebanie w stertach ciuchów w poszukiwaniu najpiękniejszych perełek.

Woman browsing through clothing at second hand street market, selective focus on clothes

Remixshop.com to jeden z największych w Europie sklepów internetowych z markową odzieżą używaną. Ponad 10 000 produktów dodawanych każdego dnia do oferty, 5 000 marek w portfolio, codzienne obniżki, które z 5% rabatu kumulują się w ciągu dnia do -75%, a także możliwość sprzedaży własnych produktów sprawiają, że Remix stał się pionierem wśród internetowych secondhandów w dziedzinie ecofashion i recyklingu odzieżowego.

Sklep opiera się na filozofii „Reuse. Reduce. Remix” na bazie, której powstała usługa „Sprzedaj na Remix”, umożliwiająca sprzedaż nieużywanej odzieży i akcesoriów bezpośrednio do sklepu. Dochód z transakcji użytkownicy mogą przelać na własne konto, wykorzystać na zakupy w serwisie remixshop.com lub przekazać na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Siedziba firmy oraz jej centrum logistyczne znajdują się w Sofii (Bułgaria). Firma zatrudnia ponad 600 pracowników. Sklepy internetowe Remixshop.com funkcjonują w Austrii, Bułgarii, Czechach, Grecji, Niemczech, Polsce, Rumunii, Węgrzech i na Słowacji.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.