10 tysięcy złotych wybiegane na schodach II edycji Star Challenge

4 Gru

Fantastyczna forma Ilony Gradus, oświadczyny na mecie i 10 tysięcy złotych wybiegane dla ośrodka dla niewidomych dzieci w Sobieszewie – kolejny raz to właśnie Star Challenge Olivii Business Centre rozpoczyna święta na Pomorzu.

Były niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji. Typowana na faworytkę kategorii Ultra Cristina Bonacina z Włoch musiała uznać sportową dominację Ilony Gradus, która na dobre zapisała się w historii biegu zwyciężając również w kategorii Sprint.

Emocje towarzyszyły startującym i kibicom od samego rana. Jako pierwsi na starcie pojawili się biegacze Start Challenge, których celem było pokonanie, jak największej liczby pięter w czasie 120 minut w najwyższym budynku Polski Północnej Olivia Star. Wśród pań triumfowała Olga Sobocińska, która wybiegała11 okrążeń, na drugim miejscu uplasowała się Beata Dembińska, trzecie należało do Dominiki Witkowskiej.

W rywalizacji panów 16 razy na 34 piętrze meldował się Jacquard Jorsi z Francji, wyprzedzając Mariusza Klapendę i Łukasza Jozefiaka.

Najszybszą kobietą w Sprinicie okazała się być Ilona Gradus, która z czasem 5:14, 65 zostawiła w tyle Katarzynę Butowską i Katarzynę Wróbel. Najszybszemu mężczyźnie Mateuszowi Marunowskiemu pokonanie 180 metrów na 723 schodach zajęło 3:47,50 minuty. Tuż za nim na mecie pojawili się Kacper Mrowiec i Mickael Pourcelot.

W Ultra nie zawiedli faworyci. Na podium stanęły Ilona Gradus, Cristina Bonacina i Katarzyna Butowska. Kolejną statuetkę Star Challenge odebrał Mickael Pourcelot wyprzedzając Pawła Zakowicza i Piotra Dembickiego.

W Pucharze Rezydentów Olivia Business Centre poza zasięgiem rywali okazał się być zespół AirHelp, w składzie Jan Meisner, Jakub Dulko i Ariadana Martines. Kolejne miejsca na podium zajęły dwie sztafety reprezentujące firmę Thyssenkrup. Walka była zacięta i wyrównana, a nagrodą główną w tegorocznej edycji wydarzenia rzeźba wykonana i wręczana przez artystkę Alicję Stańską, Grzegorza Cysewskiego i Miłosławę Śliwińską – Skoczek wraz z małymi podopiecznymi ośrodka w Sobieszewie –opowiada Dagmara Rybicka Communication Manager Olivia Business Centre.

Nie zabrakło też chwil wzruszenia. Były czerwone róże, muzyka, szampan, konfetti i oświadczyny na samym szczycie, na które zdecydował się uczestnik kategorii Mundurowych, strażak z Sobieszewa. Gdy usłyszał tak, oklaskom wydawało się nie być końca. O elementy wyjątkowej oprawy wydarzenia zadbał Olivia Star Top, operator trzech najwyższych kondygnacji w Olivia Star.

Bardzo nam miło, że nasza przestrzeń emanuje dobrą aurą i sprzyja tak wyjątkowym momentom. Olivia Star to w końcu nie tylko miejsce spotkań biznesowych ale również niezapomnianych chwil w gronie najbliższych – tłumaczy Krystyna Hartenberger–Pater Head of Internacional Sales, Marketing & PR.

Prymat w kategorii Mundurowych należał do Iwony Kowalskiej (6:51) i Piotra Dembickiego (4:06)

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenie jest Olivia Business Centre. Połączenie rywalizacji sportowej z pasją do pomagania kolejny raz pod egidą Międzynarodowej Federacji Towerruning sprawiło, że na start do tego wyjątkowego biegu zgłosili przedstawiciele Francji, Włoch, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski.

– Jestem pod wielkim wrażeniem zawodów w Gdańsku. Biegałam w różnych miejscach na świecie ale przyznaję, że Olivia Business Centre będzie tym, gdzie chętnie wrócę w przyszłym roku. To bardzo dobrze, że mogłam rywalizować w szczytnym celu i moim zamiłowaniem do biegania pomóc niewidomym dzieciom – powiedziała Cristina Bonacina z Włoch.

Łącznie wszyscy startujący zawodnicy wybiegali dla Ośrodka w Sobieszewie 10 tysięcy złotych. Jak podkreślali na mecie to świadomość dla kogo biegną dodawała motywacji, bo trudnych chwil na trasie nie brakowało.

Z całego serca dziękujemy za piękny dzień i wiele dobra, które udało się wydobyć z ludzkich serc. Mamy nadzieję, że to początek wspólnej przygody i spotkań w Sobieszewie. Biegacze i Olivia Business Centre sprawili maluchom i ich rodzinom wspaniałą, niezapomnianą niespodziankę, a zebrane środki są dla nas wielką pomocą – podkreślała Siostra Ida założycielka i prowadząca Ośrodek.

Patronami Honorowymi II edycji Star Challenge byli Prezydent Miasta Gdańska i Marszałek Województwa Pomorskiego.

Organizatorzy: Olivia Business Centre i OCR Games.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.