Ząb – zupa – dąb w Teatrze na Plaży

23 Lut

26 lutego o godz. 19:00 w Teatrze na Plaży zostanie zaprezentowany spektakl muzyczny ZĄB, ZUPA, DĄB w reżyserii Piotra Kosewskiego.

Spektakl „Ząb, zupa, dąb” to muzyczna opowieść pełna absurdu, wartkiej akcji, wyśmienitej muzyki oraz komicznych postaci, które łączy… ból zębów oraz wyczekiwanie w kolejce do dentysty–samouka, który jako skromny chłopiej wiejski praktykował do niedawna na zębach pił, grabi i wideł. Komedia muzyczna na podstawie „Divertimenta op. 5 Stomatologicznego” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, którą wyreżyserował Piotr Kosewski.

Spektakl powstał w ramach realizowanego w Teatrze na Plaży projektu Przybora+Wasowski.

Reżyseria: Piotr Kosewski
Teksty: Jeremi Przybora
Muzyka: Jerzy Wasowski
Aranżacja muzyczna: Anna Rocławska
Scenografia: Aleksandra Szumska
Reżyseria światła i dźwięku: Ryszard Siwy
Współpraca: Piotr Kądziela
Projekt plakatu: Anna Witkowska
Produkcja: Teatr na Plaży
Obsada: Karolina Arczewska, Marta Burdynowicz, Magdalena Bochan–Jachimek, Paulina Wojtowicz, Dawid Pelowski, Paweł Pchyluk, Piotr Kosewski, Piotr Lewicki, Paweł Rapa, Bartosz Sołtysiak

Bilety:
25zł ulgowy| 35 zł normalny
*Karta Sopocka | Karta do Kultury – zniżka 5zł
Bilety można nabyć w systemie on line/interticket oraz kasie teatru, która otwarta jest również na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Film na kozetce: Imigranci | 28.02 | godz. 16.00

Teatr na Plaży zaprasza na nowy cykl pokazów filmowych i spotkań z gośćmi – Film na kozetce – Kino i psychoanaliza.

Imigranci, reż. Jacques Audiard, Francja, 2015, 110 min
Emigracja jako sposób na przeżycie – to temat najnowszego filmu francuskiego reżysera, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes. Historia byłego żołnierza, który po stracie najbliższych, z obcą kobietą i jej dzieckiem, udając rodzinę uciekają z pogrążonej w wojnie domowej Sri Lanki do Europy na przedmieścia Paryża, gdzie zamieszkują w jednym z tysięcy mieszkań socjalnych. „Imigranci”, to kino najwyższej próby, radykalne, pokazujące świat imigrantów z punktu widzenia ich samych.

Bilety:
12zł
Bilety można nabyć w systemie on line/interticket oraz kasie teatru, która otwarta jest również na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Kabaretione 2 czyli Superprodukcja | 1.03 | godz. 17.00 i 19.00

Teatr Czwarte Miasto zaprasza w dniu 1 marca o godz. 17.00 i 19.00 na przedpremierowy pokaz spektaklu Kabaretione 2 czyli Superprodukcja.

W pierwszej części „KabaretiOne czyli groch z kapustą” narodziły się dwie Gwiazdy. W obecnej – będą chciały zrealizować swoje najskrytsze pragnienia i zalśnić na srebrnym ekranie. Fama głosi, że wkrótce w ich teatrze zawita ekipa filmowa. Ruszają pełne emocji przygotowania – Gwiazdy prześcigają się w pomysłach na to, jak zdobyć główną rolę i… wygryźć konkurencję. Której uda się zwyciężyć? Która utrzyma względy Dyrektora? A może pojawi się nowy atrakcyjny obiekt, który załagodzi odwieczny konflikt aktorek? To wszystko już w kolejnej odsłonie „KabaretiOne”, okraszone przebojami z najpopularniejszych polskich filmów i seriali.

Reżyseria i Scenariusz: Dariusz Majchrzak
Obsada: Agnieszka Skawińska, Ola Lis, Magdalena Kurek, Bartosz Sołtysiak, Dariusz Majchrzak / Michał Malinowski
Opracowanie muzyczne : Mateusz Lipiński
Kostiumy : Magdalena Kurek
Dźwięk i światło : Piotr Kądziela
Koordynacja : Dorota Sadowska

Bilety:
30zł ulgowy| 35zł normalny
Bilety można nabyć w systemie on line/interticket oraz kasie teatru, która otwarta jest również na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.
Rezerwacje: 531 587 829

Panna Tutli – Putli | 3.03 | godz. 19.00

Teatr na Plaży zaprasza na spektakl muzyczny Panna Tutli – Putli wg Witkacego, w reż. Piotra Kosewskiego.

Tytułowa Panna Tutli – Putli marzy o romantycznej miłości, której nie są jej w stanie zapewnić ani Milionerzy, ani Działacz Społeczny. Jedynym odpowiednim kandydatem wydaję się być Kawaler d’Esparges – oficer marynarki. Jednak żeby zyskać przychylność i serce swej ukochanej, musi najpierw zdobyć dla niej jakieś królestwo. Z pomocą przybywa tajemniczy Przekupień, który za pomocą narkotyku przenosi Kawalera na Wyspę Tua-Tua…. Czy misja podbicia wyspy skończy się sukcesem?

Spektakl powstał na podstawie libretta operetki Witkacego. Oryginalna muzyka, napisana specjalnie na potrzeby projektu Teatru na Plaży, poszukiwanie wśród różnych form ruchowych, plastycznych i aktorskich, kostiumy i scenografia inspirowana obrazami Witkacego – to tylko niektóre atuty tego scenicznego eksperymentu.

LIBRETTO S.I. Witkacy
OPRACOWANIE TEKSTU, MUZYKA, RUCH SCENIACZNY, KOSTIUMY, REŻYSERIA : Piotr Kosewski
SCENOGRAFIA :  Aleksandra Szumska
ARANŻACJE  MUZYCZNE  : Dominik Kisiel, Paweł Pochyluk, Piotr Kosewski
REŻYSERIA DŹWIĘKU : Ryszard Siwy
REŻYSERIA ŚWIATEŁ  : Ryszard Siwy
CHARAKTERYZACJA : Magnus Film

Obsada :
PANNA TUTLI-PUTLI : Paulina Wojtowicz
KAPITAN D’ESPARGES : Paweł Pochyluk
DUENIA : Piotr Lewicki
MILIONERZY : Kajetan Gołębiewski, Patryk Kazek, Błażej Chorobiński
DZIAŁACZ SPOŁECZNY : Mateusz Kaczanowski
KRÓLOWA WYSPY TUA-TUA : Karolina Arczewska
KRÓL WYSPY TUA-TUA  : Dawid Krupej
DZICZKI Z WYSPY TUA-TUA : Anna Wicka, Paulina Wilczyńska
PRZEKUPIEŃ Z WYSPY TUA-TUA  : Piotr Kosewski

Bilety:
25zł
*Karta Sopocka | Karta do Kultury – zniżka 5zł
Bilety można nabyć w systemie on line/interticket oraz kasie teatru, która otwarta jest również na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia

Kolejny termin spektaklu: 10.03 godz. 19.00

Marcelina akustycznie | 4.03 |godz. 19.00

Teatr na Plaży zaprasza na wyjątkowy koncert zdolnej i młodej wokalistki, autorki tekstów oraz kompozytorki MARCELINY, który odbędzie się w Sopocie w dniu 4 marca.
Podczas koncertu usłyszymy akustyczne wersje utworów z Jej najnowszej płyty, ale także utwory z poprzednich wydawnictw.

W chwili obecnej Marcelina promuje swój trzeci autorski album o tytule „Gonić burzę” (premiera 9.10.2015r.).

Na nowym krążku znalazło się trzynaście utworów, współautorką wszystkich kompozycji jest Marcelina. Jest także autorką tekstów, poza jednym – wspólnie napisanym z Budyniem z zespołu Pogodno.  Klimat płyty to gitarowe brzmienie, które w zestawieniu z delikatnym głosem Marceliny dają niesamowicie świeży efekt.

Marcelina o nowej płycie:
„Płyta, której nadałam tytuł „GONIĆ BURZĘ” dokładnie odzwierciedla mój stan ducha, osobowości czy też muzycznej drogi, którą właśnie zmierzam.  Uważam, że album ten to mój duży artystyczny krok w przód.”

Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mogę zasnąć”:

Marcelina wcześniej wydała dwie płyty: „Marcelina” (2011r.) i „Wschody/Zachody”
(2013r.).  Nominowana była do Fryderyków, do nagrody „Warto” Gazety Wyborczej, jej utwór „Wroclove” stał się oficjalnym hymnem miasta Wrocław, a utwór „Motyle” pochodzący z debiutanckiej płyty został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej.

Marcelina współpracowała z takimi artystami jak Piotr Rogucki (Piotr zaśpiewał gościnnie w utworze Marceliny „Karmelove” – teledysk do tego utworu przekroczył 9 mln wejść na YT), Grubsonem (utwór „Jedna z planet” w duecie z Marceliną był drugim oficjalnym singlem Grubsona z jego płyty „Holizm” wydanej na początku 2015 r.) czy zespołem Happysad w utworze „Nie będziem płakać” oraz VNM’em i Pawbeatsem w hip-hop’owej odsłonie. Jest również jedną z artystek biorących udział w projekcie Panny Wyklęte/Wygnane (wraz z m.in. Kasią Kowalską, Mariką, Anią Rusowicz).

Marcelina koncertowała na największych i najciekawszych Festiwalach w Polsce, m.in. na Heineken Opener, Coke Live, Off Camera oraz w kilkudziesięciu klubach, gdzie zapełnia coraz większe sale koncertowe. Wystąpiła także w Paryżu, Risoul (podczas SnowShow) oraz na Mauritiusie.

Podczas koncertu w Teatrze na Plaży Marcelinie towarzyszyć będą: Robert Cichy oraz Michał Olesiński.

Bilety:
30zł
Bilety można nabyć w systemie on line/interticket oraz kasie teatru, która otwarta jest również na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Teatr na Plaży zlokalizowany jest przy biegnącej przy samej plaży alei Franciszka Mamuszki 2, w Parku Północnym, około 50 metrów po lewej stronie od Grand Hotelu.

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.