Wystawa prac Davide Canepa

2 Mar

4 marca o 18.00 w Galerii Sztuki Warzywniak odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Davide Canepa. To ostatni wydarzenie artystyczne przed planowanym generalnym remontem kamienicy przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 25. 

Davide Canepa pochodzi z Genui we Włoszech. Zdobywał doświadczenie w różnych środowiskach we Włoszech, Anglii i Szkocji. Od niedawna mieszka w Sopocie. Pytany, dlaczego chce mieszkać w Polsce, odpowiada że podoba mu się polska otwartość na sztukę współczesną i eksperymenty artystyczne. Tego brakowało mu w rodzinnej Genui. Od sześciu lat jest mężem gdańszczanki, Anny Truskolaskiej.

Fascynują go mechanizmy, które sterują pojedynczymi ludźmi i całą ludzkością, od najprostszych narzędzi codziennego użytku do najgłębszych i najbardziej złożonych struktur naszego społeczeństwa. I jak te mechanizmy zmieniają się w czasie. Ta pasja odzwierciedla się w jego sztuce. Podlega ona ciągłej zmianie, bez przerwy ewoluuje. Obrazy Davide chcą być ponadczasowe, chcą reprezentować społeczeństwo, mają służyć jako przejrzysta „księga historii”, którą następne pokolenia będą mogły wykorzystać do analizy swojego rozwoju i konsekwencji ludzkich działań i idei. Mają by ć odniesieniem do „wyzwolenia się od szablonów”, zerwania niewidzialnego łańcucha, który wiąże jednostki z rzeczywistością, która do nich nie należy.

Styl Davide przypomina pierwotną ekspresję – niezbędną, by w surowy sposób obnażyć często niewygodne tematy, przy minimalnym wpływie minionych ruchów artystycznych. Płótna, tworzone przy użyciu wielu różnych materiałów często tnie lub pali, by strącić je z pozycji uświęconego piedestału sztuki. Priorytetem Davide jest nieustanna nauka, gdyż jego zdaniem, rozwój jednostki jest jedynym sposobem na rozwój społeczeństwa, a zmiany w świecie powinniśmy rozpoczynać od zmian w nas samych. Prace Davide były wystawiane w wielu miastach Europy, m.in. w Rzymie, Londynie, Rotterdamie i Barcelonie.

4 marca o 18.00 w Galerii Sztuki Warzywniak (przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 25) odbędzie się wernisaż wystawy prac artysty. Ekspozycja potrwa do 16 marca.

201600304_Canepa_plakat_B1_0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.