Where The Soul Is? Katowicki Kurort Muzyczny

3 Lis

Where the Soul Is? to przedsięwzięcie łączące rożne dyscypliny nauki i sztuki. Rdzeń, trwającego ponad 40 minut live performance’u, stanowi 5 impresji, czerpiących z kompozycji m.in. J. S. Bacha, R. Wagnera, J. Brahmsa czy M. Ravela, do których przygotowano równie intrygujące wizualizacje, wyświetlane na kilkumetrowych ekranach. Koncert odbędzie się 10 listopada o godz. 20:00 w PFK na terenie Opery Leśnej w Sopocie.

Katowice, jako jedyne miasto w Polsce, nosi od 2015 roku tytuł Miasta Muzyki UNESCO. Zawdzięcza go wyjątkowo intensywnemu życiu muzycznemu. Katowice to nie tylko ważny ośrodek muzyki poważnej, ale też miejsce intensywnego rozwoju jazzu, bluesa, muzyki elektronicznej i alternatywnej.

Where the Soul Is? to przedsięwzięcie łączące rożne dyscypliny nauki i sztuki. Rdzeń, trwającego ponad 40 minut live performance’u, stanowi 5 impresji, czerpiących z kompozycji m.in. J. S. Bacha, R. Wagnera, J. Brahmsa czy M. Ravela, do których przygotowano równie intrygujące wizualizacje, wyświetlane na kilkumetrowych ekranach. Wizualizacje powstały na bazie skrupulatnie wybranych cytatów filozoficznych, odnoszących się do zagadnienia duszy.

Where The Soul Is? tworzą: Pigeon Break (Michał Paduch – elektronika, sample, bas), Lód 9 (Michał Zdrzałek – waltornia, syntetyzatory i Maciek Klich – elektryczne skrzypce) oraz Rafał Włodarek, który odpowiada za wizualną część przedsięwzięcia.

Efektem kooperacji jest wyjątkowy materiał, który zaprezentowany został po raz pierwszy 1 kwietnia w Tresoar podczas Nocy Filozofów w holenderskim Leeuwarden (ESK 2018). W całości został przygotowany i wyprodukowany przez Katowice Miasto Muzyki UNESCO. Polska premiera miała miejsce podczas festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu Ars Independent Festival 2017.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie BART ul. Kościuszki 61, 81-703 Sopot oraz na www.operalesna.sopot.pl.

Organizatorzy: KATOWICE MIASTO MUZYKI UNESCO, MIASTO SOPOT, Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.