Weekendowe koncerty w sopockiej muszli

22 Sie

PTH Kąpielisko Morskie Sopot w ten weekend zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej. Wstęp wolny! Start o godz. 16:00.

SOBOTA
16:00 Konsternacja
17:30 The John Leysner Soul/Funk Project

NIEDZIELA
16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa
17:30 Rama 111

KONSTERNACJA
Zespół Konsternacja powstał w wyniku wielkich marzeń 4 kumpli, którzy czerpią z grania niesamowitą przyjemność. Podczas swojej krótkiej, jak dotąd działalności udało się supportować znaną grupę LemOn podczas WOŚP tego roku. Wielu osobom spodobał się styl oraz muzyka zespołu, co tylko dodało więcej motywacji do dalszego tworzenia! W międzyczasie wokaliście zespołu (Wiktor Dyduła) udało się dotrzeć do etapu „Teatr” w popularnym programie telewizyjnym „Idol”, dzięki czemu powiększyło się grono zainteresowanych muzyką Konsternacji. 13 sierpnia zespół był w gronie występujących podczas trzeciej edycji festiwalu Rockblu w Przywidzu. „Wielkie serce do muzyki, odwaga i determinacja to cechy, które wplatamy w każdą próbę i koncert”. Za kompozycje muzyczne w większości odpowiedzialny jest Mateusz Cebula (gitara elektryczna), rytm na bębnach wybija Łukasz Osiński, na gitarze basowej Łukasz Tomaszewski, a wokalistą i twórcą tekstów jest wspomniany wcześniej Wiktor Dyduła. – Gramy krótko, ale za to słabo i przyjście na nasz koncert to jak plucie pod wiatr”, ale jak to mówią być może warto czasem zrobić coś wbrew sobie, bo można się pozytywnie zaskoczyć – mówią o sobie muzycy.

JOHN LEYSNER
Wykonawca z międzynarodowym doświadczeniem. Ma za sobą występy w wielu zespołach grających w rozmaitych muzycznych stylach, ale najlepiej czuje się w muzyce, którą będzie można usłyszeć podczas koncertu na Molo. The John Leysner Soul/Funk Project zagra tradycyjny soul i funk w nowoczesnej formie, której fundamentem jest solidna sekcja rytmiczna dopełniona fantastyczną sekcją dętą. Całość nie pozwoli widzom ustać w miejscu, bo dla zespołu jest najważniejsze, by dzielić się energią.

John Leysner – gitara basowa, śpiew
Sławek Dumanski – perkusja
Patrycja Brzezińska – śpiew
Piotr Augustynowicz – gitara
Paweł Witulski – syntezator
Robert Jakubiec – trąbka
Marcin Janek – saksofon

SOPOCKA ORKIESTRA PROMENADOWA
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza – muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową – arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

RAMA 111
Jazz tradycyjny, swing, rhythym and blues czy wreszcie dixieland to muzyka, którą od ponad 40 lat gra na niemal wszystkich kontynentach, ciesząc się niezmiennie spektakularnym uznaniem słuchaczy, jedna z najstarszych w Polsce kultowa formacja jazzowa RAMA 111. Zespół ma na swoim koncie setki koncertów estradowych i klubowych, w latach 70-tych i 80-tych trasy koncertowe w całej Skandynawii, tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, występy z takimi gwiazdami amerykańskiego show–businessu jak Cab Calloway, Shirley Jones, Keely Smith, Bob Short, Steve Allen, Donald O’Connor, Lylette Jenkins, Sammy Cahn a także u boku słynnych big-bandów Mercera Ellingtona, Raya Anthonego, Jimmiego Dorseya, Artiego Shawa, Tommiego Dorseya, Nelsona Riddleya. Grupa zapisuje się trwale również na polskiej scenie muzycznej: laureat festiwalu „ Jazz nad Odrą”. Grając z powodzeniem również muzykę rozrywkową współpracuje z nieomal wszystkimi znanymi w Polsce wykonawcami tego gatunku.

Skład zespołu to jego twórca, band leader, pianista i aranżer – Jan Rejnowicz, Piotr Nadolski –trąbka/akordeon, Janusz Kadyszewski – gitara basowa, Andrzej Śliwa/Kamil Mazur – perkusja, Maciej Flont (Kazimierz Milewski) klarnet/saksofon, Adam Wiśniewski – puzon.

Od kilku lat Rama 111 współpracuje na stałe z Agnieszką Babicz – laureatką Grand Prix na Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze i zdobywczynią wielu wyróżnień na Festiwalach Piosenek , aktorką scen muzycznych związaną między innymi z Teatrem Muzycznym w Gdyni , mającą na swoim koncie wiele znaczących ról ze światowego repertuaru musicalowego: Fantyna w „ Les Miserables”, Fiona w „Shreku”, Wdowa w „Zorbie”, Anita w „ West Side Story” jak również wokalne recitale: „Pod paryskim niebem”, „Petersburski samowar” i „Wędrująca Eurydyka”.

Tytuł prezentowanego koncertu „ All that Jazz…. I nie tylko” jest wypadkową dorobku artystycznego wykonawców i ukłonem dla wielkich standardów światowych i polskich swingujących wokalistek jak np. M. Koterbska , L. Jakubczak, F.Elkana, ale również dla wielkiej damy światowej piosenki – Anny German.

Fo.tyt.: Zespół Rama 111.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.