We all live in a yellow submarine! (WIDEO)

19 Sie

Muzyka Beatlesów jest tak samo popularna, jak pół wieku temu – każdy fan czwórki z Liverpoolu mógł przekonać się o tym w sobotę nad Motławą. Fundacja Sopockie Korzenie uczciła 50-lecie zespołu wodowaniem najprawdziwszej Żółtej Łodzi Podwodnej!

W wodowaniu wzięli udział wybitni przedstawiciele trójmiejskiego środowiska muzycznego, tacy jak Marcin Jacobson, Wojciech Korzeniewski i Roman Stinzing. Uwagę zgromadzonych fanów przyciągał  zespół The Postman, czyli „polscy Beatlesi z Polkowic”. To właśnie obecność tej grupy sprawiła, że nad Motławą na krótką chwilę faktycznie można było poczuć ducha muzyki The Beatles.

http://youtu.be/Snm2W6zLp_o

Wodowanie Żółtej Łodzi Podwodnej i wieczorny koncert The Postman w Filharmonii to dopiero początek atrakcji związanych z obchodami Gdańskiego Jubileuszu Beatlesów. Warto wybrać się do Biblioteki Manhattan – do końca sierpnia będzie można oglądać tam wystawę reprodukcji oryginalnych doniesień prasowych o Beatlesach „Do You Want To Know a Secret”. W tym samym miejscu odbędą się spotkania z muzykami legend polskiego big-beatu (poniedziałek i czwartek), Tadeuszem Skilińskim, znawcą twórczości Niemena (wtorek) i Romanem Stinzingiem, kolekcjonerem pamiątek po Beatlesach (środa).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.