W kręgu miłości – premiera klubowa

7 Sty

„W kręgu miłości” jest belgijskim kandydatem do Oscara, m.in. otrzymał Nagrodę Publiczności na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Najlepsza Europejska Aktorka oraz Nagrodę LUX Parlamentu Europejskiego.

Film Felixa van Groeningena („Boso, ale na rowerze”) to historia wielkiej miłości pomiędzy Didierem – liderem muzycznej kapeli a Elise – właścicielką studia tatuażu; pary, którą los wystawia na ciężką próbę. Film ilustruje znakomita bluegrassowa ścieżka dźwiękowa.

Elise i Didier od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Połączyła ich gorąca miłość od pierwszego wejrzenia, głęboka potrzeba życia po swojemu i pasja do muzyki bluegrass. Niespodziewanie koło fortuny się odwraca. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, żarliwe i zmysłowe uczucie poddane zostaje poważnej próbie, a Elise i Didier oddalają się od siebie. Każde z nich zaczyna żyć własnym życiem, ale nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość jest w stanie zwyciężyć każde przeciwieństwo losu. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

„W kręgu miłości” to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobbels, w reżyserii Felixa van Groeningena („Boso, ale na rowerze”). To tętniący emocjami i brawurowo zagrany obraz ze znakomitą ścieżką dźwiękową.

The Broken Circle Breakdown; reż. Felix van Groeningen, Belgia/Holandia 2012, 111 min

Against Gravity to firma dystrybucyjna założona przez Artura Liebharta, wyróżniona w tym roku nagrodą dla Najlepszego Dystrybutora Filmowego w Polsce. W 2004 roku zorganizowała po raz pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. w 2009 roku PLANETE+DOC otrzymał nagrodę PISF w kategorii „Najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Against Gravity zajmuje się dystrybucją kina dokumentalnego i ambitnego kina fabularnego.

kreguplakat

data: 9 stycznia 2014 (czwartek)
godzina: 20:00
miejsce: Moment, InfoBox, Świętojańska 30, 81-372 Gdynia
bilety: 7 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.