W Dniu Wolnej Sztuki odwiedź galerię murali na gdańskiej Zaspie

16 Kwi

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego na Zaspie po raz drugi dołącza do inicjatywy Dzień Wolnej Sztuki i 23 kwietnia o godz. 12.00 zaprasza na spacer z Lokalnymi Przewodnikami. Start: ul. Skarżyńskiego 4a. Wstęp wolny. 

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego może pochwalić się pracami uznanych przedstawicieli szablonu, jednej z najbardziej popularnych technik używanych w streetarcie. Szablon może być prosty i szybki jak u Banksy’ego lub Blek Le Rata, ale może być też wielowarstwowy i koronkowy jak u grupy Monstfur, od których rozpoczniemy spacer w ramach Dnia Wolnej Sztuki – zapowiada Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik po Zaspie.

Dzień Wolnej Sztuki to inicjatywa, w ramach której muzea i galerie pomagają swoim gościom skupić się na pięciu wybranych pracach ze swoich kolekcji. Podczas spaceru po gdańskiej Kolekcji Malarstwa Monumentalnego, uczestnicy zobaczą pięć murali z Kolekcji Malarstwa Monumentalnego i przekonają się jak duża  różnorodność i bogactwo wizualne oferuje technika szablonu. Jeśli tylko pogoda pozwoli, na koniec spaceru uczestnicy i uczestniczki będą mogli sami zmierzyć się z tą pozornie nieskomplikowaną techniką.

Dzień Wolnej Sztuki otwiera sezon spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie. Specjalny spacer z okazji tego święta odbędzie się 23 kwietnia o godz. 12.00. Start: ul. Skarżyńskiego 4a, Gdańsk – Zaspa (przy muralu grupy Monsfur). Wstęp wolny.

dzien_wolnej_sztuki_szablon_murale_2016

Przypomnijmy, że kolekcja Malarstwa Monumentalnego to zintegrowana galeria składająca się z 54 wielkoformatowych murali na ścianach szczytowych bloków oraz 19 aranżacji wejść do klatek. Mapa wszystkich murali na Zaspie dostępna jest na stronie internetowej www.muralegdanskzaspa.pl.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.