Ustawcie się frontem do widzów

26 Lip

W ramach 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, w dniach 16-17 września, odbędą się bezpłatne warsztaty FRONTEM DO WIDZA. Zajęcia mają skupić uwagę producentów i twórców na najważniejszym aspekcie każdej produkcji – na odbiorcy – mówi Joanna Szymańska, koordynatorka projektu.

Często w fazie developmentu nie zwracamy uwagi na to, co czeka nas na końcu tego procesu, czyli na konfrontację z widownią. Celem naszego spotkania jest uświadomienie twórcom, że o widzu powinniśmy pamiętać już od pierwszego momentu pracy nad filmem. Służyć temu będą spotkania z Lucy Scher, ekspertką w dziedzinie rozwoju scenariusza oraz wykład i warsztaty z Mathiasem Noschisem i Janem Naszewskim – specjalistami od promowania i marketingu projektów filmowych – dodaje koordynatorka.

Program wydarzenia składa się z dwóch części: otwartych wykładów oraz dwóch zamkniętych sesji warsztatowych, w czasie których ich uczestnicy pracować będą mogli nad zgłoszonymi wcześniej projektami. Do udziału w sesjach warsztatowych zgłaszać się mogą dwuosobowe zespoły składające się z producenta i scenarzysty, pracujących nad rozwojem filmu pełnometrażowego z potencjałem międzynarodowej koprodukcji. Preferowane będą filmy fabularne, ale organizatorzy zachęcają do zgłaszania także pełnometrażowych projektów filmów animowanych i dokumentalnych. Scenariusz filmu powinien mieć formę co najmniej pierwszego draftu. Wymagane jest doświadczenie w produkcji filmowej oraz znajomość języka angielskiego, gdyż to w tym języku prowadzone będą spotkania z ekspertami.

Do udziału w sesjach warsztatowych wybranych zostanie sześć projektów. Uczestnikom sesji warsztatowych organizatorzy zapewniają nocleg na czas wydarzenia oraz akredytację na 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. Formularze zgłoszeniowe, szczegółowy opis warsztatów oraz biogramy wykładowców znaleźć można na stronie internetowej. Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres: mlodzi@kipa.pl, w tytule wiadomości wpisując nazwę warsztatów: FRONTEM DO WIDZA. Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek 11 sierpnia 2014 roku.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.