Ustaw czułość na morze zmian. Monika Kuszyńska w klubie Pokład

15 Lip

25 lipca (sobota) o godz. 17.00 w Klubie Pokład w Gdyni zaśpiewa Monika Kuszyńska z zespołem. Wstęp na koncert jest bezpłatny!

IV podróż brzegiem Bałtyku w ramach projektu „440 km po zmianę” – lipiec 2015
Kobiety – pistolety! Cztery kobiety z Fundacji Machina Fotografika połączyły podróżowanie z pomaganiem. Pierwszy krok w Świnoujściu postawiła Olga 2 lipca o 10 rano! A wszystko zaczęło się 4 lata temu od samotnej podróży pomysłodawczyni projektu Sylwii Nikko Biernackiej! Wzięła plecak, namiot i poszła. Dzięki corocznej podróży jej i Ambasadorek projektu w 2013 r. Urszula Kosmal – Krauze otrzymała protezę nogi a w 2014 r. – wsparcie psychologiczne!

W tym roku Olga Glińska, Katarzyna Heród, Sylwia Nikko Biernacka i Danka Zdrojewska przemierzą polskie wybrzeże żeby wspierać kolejną kobietę – Angelikę Boniuszko z Gdyni. Z nikim się nie założyły, nie biją żadnego rekordu. Kochają Bałtyk, piesze wędrówki i pomaganie przez podróżowanie. I idą 440 km po to, żeby spełnić marzenie Angeliki.

Nikko w czasie drugiego, samotnego przejścia
Nikko w czasie drugiego, samotnego przejścia

 

Angelika na zakończenie podróży od sponsora strategicznego projektu firmy Sunrise Medical otrzyma aktywny wózek marki Quickie

,,Najzabawniejszą rzeczą jaką zrobiłam w życiu było…wyjście za mąż. Nigdy nie zrezygnowałabym z bycia aktywną, spacerów z psem i wspólnego z mężem oglądania filmów.”

Angelika Boniuszko pomimo wyższego wykształcenia i licznych szkoleń, które odbyła nie pracuje zawodowo. Sama nie rozumie dlaczego tak się dzieje. Nie załamuje się – jeśli tylko jest taka możliwość pracuje na umowę – zlecenie. Jako wolontariuszka wspólnie ze swoim ukochanym psem odwiedza szkoły podstawowe i przedszkola, ponieważ uważa, że miarą naszej cywilizacji jest empatyczny stosunek do zwierząt, dzieci i osób z niepełnosprawnością i to stara się przekazać dzieciom. Chciałaby być zapamiętana jako pełna energii kobieta, ani lepsza, ani gorsza od innych.

Spotkanie z Ambasadorkami w Gdyni - 2013r.
Spotkanie z Ambasadorkami w Gdyni – 2013r.

 

Ale aktywny wózek to nie wszystko. Od 2014 roku Fundacja Machina Fotografika rozpoczęła wspólnie z samorządami nadmorskimi i osobami zamieszkującymi Wybrzeże konsultacje społeczne z udziałem różnych grup osób po to aby  opracować plany modernizacji wejść na plaże, które będą zgodne z zasadami projektowania uniwersalnego. Dostępnego dla wszystkich – także dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, osób starszych, z dziećmi, podróżujących na rowerach.

Projekt „440 km po zmianę” ma wspaniałe ambasadorki – kobiety z różnego rodzaju niepełnosprawnością ruchu. Wszystkie chcą pomóc Angelice i innym kobietom z niepełnosprawnościami, uwierzyć w siebie, spełniać swoje marzenia, pokazać się na plaży w kostiumie kąpielowym, samodzielnie przemieszczać się po plaży!

Ambasadorki: Monika Kuszyńska, Monika Jankowska – Rangelov, Anna Rutz, Agnieszka Harasim, Joanna Chałupa, Iwona Krzyżak, Jadwiga Szeliga.

plakat

 

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W TYM ROKU?
25 lipca (sobota) o godz. 17.00 w Klubie Pokład w Gdyni zaśpiewa dla nas Monika Kuszyńska z zespołem. Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Po koncercie – wspólne przejście Skwerem Kościuszki osób, które identyfikują się z celem projektu!

26 lipca (niedziela) – spotkanie z Ambasadorkami
Wierzymy, że dzięki naszemu działaniu więcej kobiet uwierzy w swoje marzenia i zacznie je realizować bez względu na stopień sprawności, nasze plaże staną się dostępne i otwarte dla wszystkich i my także staniemy się bardziej otwarci na różnorodność – taka jest nasza wizja Morza Zmian – mówią.

– Przyłącz się do Nas! Tak jak osoby z całej Polski zrzeszone w Klubie 440 km po zmianę.
W planie mamy dużo więcej dlatego zapraszamy do śledzenia naszego przejścia na stronie: www.440km.pl, www.facebook.com/projekt440km – dodają.

Sponsorem strategicznym projektu jest firma Sunrise Medical, producent aktywnych wózków Quickie.

Partnerzy wspierający projekt: Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Krynica Morska, Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, Klub Pokład
Patronat medialny: www.ngo.pl, PoPiasku.pl
Matronat: Fundacja Feminoteka

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.