„Trubadur” z Teatru w Parmie na dużym ekranie*

8 Lis

Widzowie kin sieci Mutlikino będą mieli niepowtarzalną okazję do obejrzenia pokazu opery „Trubadur” Giuseppe Verdiego z legendarnego Teatru regionalnego w Parmie zrealizowanego w październiku 2010 roku z okazji dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora.

Pracę nad librettem rozpoczął Cammarano, wzorując się na dramacie „Trubadur” Gutiereza, a dokończył Bardare po śmierci poprzednika. Efektem końcowym tego wspólnego dzieła stała się bardzo zagmatwana, pełna nieprawdopodobnych wydarzeń historia, często krytykowana lub wręcz wyśmiewana przez odbiorców (np.: Cyganka przez roztargnienie wrzuca własne dziecko na stos, będąc przekonaną, że to porwany chłopiec). Opera ta była przez wiele lat po premierze w 1853 r. jedną z najpopularniejszych na świecie dzięki bogactwu melodii. Na uwagę zasługuje pieśń Azuceny przy płonącym stosie (Stride la vampa!), sławne Miserere, efektowna stretta trubadura (Di quella pira), a także większy niż we wcześniejszych operach udział chóru.

Źródło: Materiały prasowe.

Pokaz opery „Trubadur” z Teatru Regionalnego w Parmie odbędzie się 12 listopada o godzinie 18.00 w 11 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Czas trwania pokazu wynosi około 160 minut (Akt 1: 52 min, akt 2: 18 min, akt 3: 13 min., akt 4: 51 min.).

Ceny biletów zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Szczegółowy cennik na www.multikino.pl. Bilety normalne i ulgowe można nabyć w kasach kin oraz na stronie internetowej. Bilety grupowe do nabycia tylko u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

trubadur-plakat

*- materiał sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.