Torpedownia na bulwarze

21 Paź

W Gdyni powstają zdjęcia do niemieckiego serialu pt. „Sloborn”. Na Ostrodze Bulwaru Nadmorskiego od kilku dni pracują scenografowie, którzy budują torpedownię. Scenariusz serialu o tematyce katastroficzno-obyczajowej zakłada nakręcenie kilku scen w dawnej hali montażowej torped w Babich Dołach.

Z powodu złego stanu technicznego tej torpedowni, zostaliśmy zmuszeni do zainstalowania konstrukcji, która jest próbą jej częściowego odtworzenia – mówi Jacek Gaczkowski z firmy produkcyjnej Tempus Film.

Serial opowiadać będzie o społeczności wiejskiej na idyllicznej wyspie Sloborn na Morzu Północnym, która przeżywa swoje typowo ludzkie dramaty i tragedie, nie przeczuwając, że na wyspę trafił śmiertelny wirus, który rozprzestrzenia się powoli i cicho. Do tego stopnia bezwzględnie, że wreszcie również nawet ci najbardziej łatwowierni dowiadują się w sposób najbardziej bolesny, iż chodzi tutaj o początek katastrofy. Zagrozi ona już nie tylko pokojowi panującemu na ich wyspie, lecz cywilizacji stworzonej przez człowieka w wymiarze ogólnoświatowym.

W serialu zagrają niemieccy aktorzy – m.in. pochodząca z Berlina Emily Kusche i Wotan Wilke Möhring – mogliśmy go obejrzeć np. w serialu Miejsce zbrodni, Walkirii z Tomem Cruisem, filmach z serii Winnetou. W produkcji wystąpi też kilku polskich aktorów oraz statyści, m.in. z Gdyni.

Zdjęcia w Gdyni i okolicy realizowane będą do 7 grudnia. Ekipę filmową spotkamy też w Pucku i Helu, gdzie zaplanowano nakręcenie kilku scen do serialu. Premierę serialu zaplanowano na 22 lipca o godzinie 22.00 na drugim kanale niemieckiej telewizji ZDF.

Torpedownia w Babich Dołach wykorzystywana była dotychczas m.in. w końcowych fragmentach odcinka pt. Brzeg morza z serialu „Czterej pancerni i pies”, siódmym odcinku serialu “1983″, serialu „Kryminalni” oraz filmie fabularnym „Superwizja”.

Fot.: W Gdyni powstają zdjęcia do niemieckiego serialu // fot. Kamil Złoch.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.