Teatralna Majówka w Gdyni

21 Kwi

Tegoroczna Majówka z Teatrem Gdynia Główna to prawdziwy maraton. Spektakle wystawiane będą codziennie od pierwszego do trzeciego maja. Każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie – dla najmłodszych przygotowano spotkania z bohaterami Stacji Bajek w samo południe, a dla dorosłych podwójne wieczorne spektakle. 

Pierwszego dnia Teatralnej Majówki od godziny 12.00 Kuchmistrz i jego pomocnik Kuchcik będą robić wszystko, żeby zdążyć z przygotowaniem ciasta wg przepisu cioci Wiesi. Muszą zdążyć przed uroczystością „Wielkiego Ciasta”, więc roboty mają co nie miara! O godzinie 18.00 będziemy się zastanawiać „Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał” i nie udał się porannym pociągiem do firmy. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, zwłaszcza w takie święto! O 20.00 uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostaną do pewnego biura, a właściwie „Bjóra”, w którym świat stanął na głowie – rządzi w nim humor, absurd i rozśpiewana atmosfera groteski.

W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (02.05) od godziny 12.00 widzowie będą trzymać kciuki za księcia, żeby udało mu się obudzić „Śpiącą królewnę”, aby mogli wspólnie uczcić ten dzień. O godzinie 18.00 „Pan Ko” rozgrzeje atmosferę tego majowego wieczoru sporą dawką humoru w alternatywnej, komediowej wersji baśni dla dorosłych. Od 20.00 razem z mistrzem reportażu Ryszardem Kapuścińskim i dworzanami Cesarza zapytamy o mechanizmy władzy na wyższych i niższych szczeblach hierarchii w „Epitafium dla władzy”.

W niedzielę, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowano dwie sztuki dla najmłodszych – o godzinie 12.00 wystawiony zostanie spektakl pt. „Braciszek i siostrzyczka” w baśniowym świecie budowanym na oczach dzieci z dużych, kolorowych klocków, a o 14.00 „Co to jest wiosna?”, w którym radosny chłopiec o imieniu Mikko pokaże, czym jest przyjaźń.

W majówkowy weekend z Teatrem Gdynia Główna nie ma czasu na nudę. Zapraszamy na cały teatralny maraton, jak i na wybrane propozycje. Do zobaczenia! – zachęca Grzegorz Kujawiński.

majowka-teatr

Bilety w cenie 20 i 30 zł na spektakle dla dorosłych oraz 15 zł spektakle dla dzieci do nabycia w kasie teatru (Teatr Gdynia Główna, ul. Plac Konstytucji 1, Gdynia, Dworzec PKP, peron -1) oraz online. Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, 600 306 634, 600 306 632 lub e-mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.