Teatr w Oknie

11 Sie

Teatr w Oknie, mieszczący się przy ul. Długiej 50/51 w Gdańsku, do 6 sierpnia 2017 gościł spektakle 21. Festiwalu Szekspirowskiego, a już od 9 sierpnia wrócił ze swoim stałym repertuarem. Całe lato widzowie będą mogli oglądać spektakle, uczestniczyć w koncertach i warsztatach – zarówno w Teatrze w Oknie, jak i na ustawianej przed nim scenie zewnętrznej.

W dniach 9 – 16 sierpnia zobaczymy „Marionetarium na Długiej – Legendy Gdańskie” – lalkowe spektakle w wykonaniu Teatru Barnaby, oparte na gdańskich legendach. „Karczma Jeruzalem”, „Papuga Jana Heweliusza” i „Gdański Zegar” skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Sławek Banaś. Marionetarium

Odbędą się również kolejne warsztaty i koncerty w ramach oryginalnego, cieszącego się dużą popularnością projektu „U źródeł pieśni”, realizowanego przez Teatr w Oknie od 2 czerwca 2017. Partnerem projektu jest Gdański Teatr Szekspirowski. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Ludowa i Tradycyjna”.

18–20 sierpnia 2017 – warsztaty polskich pieśni tradycyjnych z twórczyniami zespołu Sutari – Basią Songin, Kasią Kapelą i Zosią Zembrzuską – obowiązują zapisy
19 sierpnia, godz. 20:00 – koncert zespołu Sutari przed TwO – wstęp wolny
25 sierpnia, godz. 20:00 – koncert zespołu Żywiołak przed TwO – wstęp wolny

Żywiołak

Natomiast 23 sierpnia 2017 o godz. 19:00 w Teatrze w Oknie, w ramach cyklu MONOTEATR, Peter Čižmár zagra spektakl „Solo” na podstawie sztuki Samuela Becketta, w reżyserii Klaudyny Rozhin, założycielki słowackiego Teatru Kontra (Divadlo Kontra).

TEATR W OKNIE │ FUNDACJA THEATRUM GEDANENSE,
UL. DŁUGA 50/51 GDAŃSK
teatrwoknie@ftg.pl │58 322 04 14 │533793100.

Fot.tyt.: Sutari/fot. Piotr Spigiel.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.