Taco Hemingway i Organek gwiazdami festiwalu Cudawianki

18 Kwi

Scena koncertowa gdyńskiego festiwalu Cudawianki zapowiada się w tym roku bardzo energetycznie, hip-hopowo i rockowo, tworząc wybuchową mieszankę na powitanie lata. 25 czerwca na ulokowanej na Plaży Śródmieście wystąpią m.in. Organek oraz Taco Hemingway.

Wydarzenie „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki” inauguruje sezon letni w Gdyni. Miasto, które jest organizatorem imprezy, zadbało o różnorodny i unikatowy program – na widzów czekać będą koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 25 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta.

Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej – Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu. Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że na scenie muzycznej w dniu 25 czerwca 2016 ulokowanej na Plaży Śródmieście wystąpią ORGANEK oraz TACO HEMINGWAY.  Jednocześnie z radością informujemy, że Cudawiankowe koncerty na Plaży Śródmieście poprowadzi, jak co roku, znakomita dziennikarka i miłośniczka muzyki, Agnieszka Szydłowska – informuje Katarzyna Smoła.

Po raz trzeci na Cudawiankach pojawi się także alternatywna scena muzyczna –  nazwana w tym roku Alt Sceną, prezentująca i promująca młode zespoły, które zostaną wybrane w wyniku rozstrzygnięcia oficjalnego konkursu organizowanego przez Miasto Gdynia i Cudawianki 2016. Jury złożone z dziennikarzy muzycznych zadecyduje, kto wystąpi o godzinie 20.00 na głównej scenie Cudawianków, a kto na scenie na Placu Grunwaldzkim. Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.cudawianki.eu.

Festiwal to także intensywne, artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców. W programie: Akcja Wianki, czyli wspólne plecenie eko i etnowianków, wielki Cudapikinik zachęcający do aktywnego wypoczynku, Strefa DJ-ska oraz Strefa Gastro z najlepszymi food truckami.

Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.