Sztuka w plenerze, czyli FETA wraca do Gdańska

11 Lip

W dniach 11-14 lipca odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W 23. edycji, po raz kolejny na ulicach Gdańska wystąpią najlepsi artyści z całej Europy – prawie 20 teatrów z 8 krajów, w tym połowa z zagranicy – a wszystko to na ulicach Dolnego Miasta, Starego Przedmieścia, Głównego Miasta, Starego Miasta, Długich Ogrodów i Stoczni.

Przedstawiciele Rosji, Białorusi, Francji, Włoch, Hiszpanii, Danii i Holandii, a także rodzime, polskie grupy teatralne wystąpią już w następny weekend. Wśród nich, m.in. Cie Bivouac, Dansk Rakkerpak, Mr Pejo’s Wandering Dolls czy InZhest, a także wrocławski Teatr Formy czy warszawskie Teatr Akt i Teatr Pantomimy MIMO.

Artyści zaprezentują łącznie 22 spektakle. W sumie odbędzie się około 70 występów.

Tegorocznym spektaklem finałowym będzie „Muaré Experience”, który odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych. Spektakl jest kombinacją koncertu rockowego oraz podniebnego widowiska akrobatycznego. Publiczność będzie miała zatem okazję podziwiać wyrafinowane choreograficzne kompozycje w wykonaniu hiszpańskiego teatru Voala. Szybującym artystom będzie towarzyszyła psychodeliczna, rockowa muzyka, wykonywana na żywo przez brytyjsko-argentyński zespół Duchamp Pilot.

Pełny plan wydarzeń na stronie: https://www.plama.art.pl/feta/

Źródłó: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.