Świętuj urodziny Mr. Rock’n’Roll’a! (KONKURS)

18 Mar

Jak dotknąć historii, by doświadczyć energii z samego serca muzyki? To bardzo proste – wystarczy w najbliższą sobotę, 22 marca, o godzinie 20.00 pojawić się w sopockim klubie Pick&Roll, gdzie jak w latach 50. i 60., pofruną w górę marynarki, a parkietem zawładną wirujące spódnice. Weź udział w naszym konkursie i wygraj jedno z zaproszeń na koncert!

24 marca 1959 roku to data szczególna, bo właśnie wtedy w Trójmieście od koncertu sextetu RHYTHM & BLUES rozpoczęła się historia całej nowoczesnej muzyki rozrywkowej w Polsce, którą dalej pisali Niebiesko Czarni, Czesław Niemen, Krzysztof Klenczon, Czerwone Gitary, Trzy Korony, zespoły Klan, Breakout, SBB i wielu, wielu innych.

Cała historia rozpoczęła się w zatłoczonej do granic możliwości sali małego klubu, gdzie grupa muzyków Orkiestry Marynarki Wojennej z Gdyni zagrała 15 topowych wówczas piosenek zza Atlantyku, a na koniec ich występu publiczność domagała się, by zespół zagrał wszystko jeszcze raz, od początku.

W najbliższą sobotę o stylowe dźwięki, na żywo zadbają dwa zespoły, którym rock’n’roll jest bliski w swojej najbardziej kultowej postaci. Kwartet CRAZY 8 i kwintet IZZY ROCKERS – to obecnie muzycy w tym samym wieku, co ówcześni członkowie sextetu RHYTHM & BLUES, a właśnie szczególnie z racji młodego wieku, ale i muzycznych upodobań oraz sprawności w posługiwaniu się instrumentami, wygenerują przynajmniej taki sam ogień i energię, jak owego pamiętnego wieczoru sprzed 55 lat.

By jeszcze bardziej przybliżyć atmosferę tamtego czasu – wyemitowane zostaną fragmenty filmu Wojciecha Fułka pt. I nie żałuj tego.

A dalej w noc, w sposób jedynie słuszny i właściwy – jak tego wieczoru powinien być zdefiniowany taneczny parkiet, kontynuację zabawy zapewni DJ GRADU.

rezner1

UWAGA: KONKURS! Weź udział w konkursie i wygraj jedno z zaproszeń na imprezę!

Przy jakiej ulicy mieścił się w Gdańsku klub Rudy Kot?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (21 marca) do godziny 13.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – 3MIASTO BIG BEAT DAY. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swojego adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 21 marca, do godziny 13.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

One Reply to “Świętuj urodziny Mr. Rock’n’Roll’a! (KONKURS)”

  1. Byłem wczoraj na koncercie. Wyjątkowy szajs. Szkoda czasu. A z tego, co słyszałem, ma być cały cykl. Niech ktoś wymyśli coś lepszego, bo to się do niczego nie nadaje. Lamus, to miejsce, gdzie takie koncerty się powinny znajdować. Skąd ci „artyści”? Żenada zupełna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.