Stoned Jesus, Dopelord, Major Kong w klubie Ucho

30 Wrz

17 października (sobota), fanów ciężkich, stonerowych brzmień czeka prawdziwa muzyczna uczta. W Gdyni bowiem spotkają się formacje Stoned Jesus, Dopelord i Major Kong. Na scenie klubu Ucho usłyszymy doomowe riffy, wolne perkusje i wokale z piekła rodem w długich, kilkunastominutowych utworach.

Stoned Jesus to ukraińska kapela, która powoli staje się jednym z najbardziej znanych zespołów poruszających się w rejonach stoner/psychodelic/doom we wschodniej Europie. Ich najnowszy album nosi nazwę „The Harvest”. To zdecydowany headliner imprezy.

Dopelord to stonerowo-doomowy skład z Lublina, który powstał w 2010 roku. Jego debiutancki krążek „Magick Rites”, ukazał się dwa lata później. W ubiegłym roku zespół wydał kolejny album „Black Arts, Riff Worship & Weed Cult”. Wśród inspiracji chłopaków można wymienić stare filmy, muzykę lat 70. i magiczne zioła.

Kolejny polski skład, Major Kong, powstał w Lublinie pod koniec 2010 roku. Jego początki to EP „Orogenesis” z 2011 i wydany rok później album „Doom for the Black Sun”. W składzie: Dominik Stachyra (bas), Michał Skuła (gitara) i Paweł Zmarlak (perkusja) grają wolną, gitarową hipnozę, serwowaną wyłącznie „na setkę” i bez metronomu. Płyta „Doom Machine” z 2014 roku to zaproszenie do wielkiego riffowego klasztoru o bardzo surowej dyscyplinie.

BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (Eventim) / 45 zł (w dniu koncertu)

Punkty sprzedaży:
– Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu),
– Salon Muzyczny PULS (ul. Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00),
– Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing (ul. Lendziona 17, Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00),
Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.